Új hozzászólás Aktív témák

  • PrometheusX

    aktív tag

    válasz Joci10 #28 üzenetére

    Én is tapasztalok hasonló érdekes működést a Windows 10 1703-as és 1607-es frissítése alatt KIS használatánál.

    1607 alatt egy ideig nem nagyon tudtam felismertetni a Windows 10-el a KIS-t. A tűzfalat felismerte a Windows és át is engedte az irányítását a KIS-nek, viszont a vírusirtó részét nem ismerte fel. Folyamatosan értesített hogy nincs felismerhető vírusirtó, és bekapcsolja a Defendert. Group Policy-ből sikerült kikapcsoltam a Defendert, nem tudtam mást tenni. 1703 alatt szintén ugyanez a helyzet: nem ismeri fel a KIS-t, csak a tűzfalát.

    Szóval most igazat adok én is KIS használóként a Kasperskynek, mert egyszerűen szólva nincs megoldva a jó integráltság a Windows 10 és a KIS között. Úgy tapasztalom, hogy trükkös ez az egész, hátráltató módon más gyártókkal szemben; és nem úgy tűnik hogy a Microsoft dolgozna azon, hogy más gyártók is hasonló előnyöket élvezhessenek a saját termékei mellett.

    Jó lenne ezen változtatni, a végfelhasználóknak nem jó ha egy gyártó monopol helyzetben van (jelen esetben a Microsoft a Defenderrel).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák