Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz anulu #46 üzenetére

    "ha meg nem lenne gyári víruskergető, akkor meg amiatt nyiválkolnának sokan (jogosan), hogy mindenfajta védelem nélkül van telepítés után a gép." - Az ubuntuban se láttam beépített víruskergetőt, mégse nyivákolok, hogy mindenféle védelem nélkül van a gép. :F

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Joci10

    őstag

    válasz anulu #46 üzenetére

    Arra nem emlékszem, hogy mennyi ideig volt kötelező, de azóta újra él az a helyzet, ezért emlegették fel. Mellesleg ez inkább csak mellékkérdés, csak meg lett említve, hogy bár korábban a MS le lett b@szva emiatt, de most újra ugyanez van.

    De, a felemlegetett gond pont abból jön, hogy ha más vírusirtót használsz, akkor ott lesz rendszeresen sárgával lesz jelezve (időnként felugró ablakkal), hogy a Defender nem aktív (vagyis hogy veszélyben lehet a géped) - ha meg bekapcsolod, akkor nem a már korábban felrakott egyéb megoldás mellett fog működni, hanem helyette (vagyis azt kérdés nélkül leszedi), és úgy jelzi, hogy teljes biztonságban vagy. Vagyis nem Te döntöd el az indításnál/telepítésnél, hogy mi legyen fent; hanem a MS.

    Az XP-t SP2-SP3 környékétől használom (még SP2-es volt a telepítő, amit megvettem, de rövid időn belül kijött az SP3 is), így nem ismerem az általad említett gondot. Ezzel nem azt mondom, hogy nem is volt, csak azt, hogy én átugrottan az esetleges ilyen jellegű dolgokat. És igen, az előtt a Windows-ban nem volt semmi normális megoldás, mégis tudta mindenki, hogy "1. rendszer (plusz frissítések), 2. tűzfal és vírusirtó, 3. minden más".

    Egyébként aki szerint a Defender milyen jó, két megbízható oldal tesztje:
    AV-Test
    AV-Comparatives
    Az első linken nagyon jól látni, hogy bár használhatóságban az elsők között van, de védelemben és teljesítményben is az utolsók között található.
    A második linken pedig azt látni, hogy sok-sok teszt közül egyedül a "removal" teszten sikerült 2 csillagot elérnie a 3-ból, de a "detection" teszten már csillag nélkül maradt (vagyis tulajdonképpen semmire nem jó); és a többin is csak 1 csillagot sikerült elérnie.
    Innentől már csak a hit maradt, mint védőbástya, mert a tények ellene szólnak. :)

Új hozzászólás Aktív témák