Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz szazbolha #87 üzenetére

    "jaj.. ez a wiki..."

    Mi van vele? Kiválóan alkalmas egy fórum szintű vitában az érvek alátámasztására. Könnyen érthető formában. Ha a pubmed-ről linkelnék azt a legtöbben nem értenék meg vagy csesznének elolvasni. Tudományos igényű vitában nyilván nem innen fogok idézni.

    "Test tömeghez képest biztos nem kisebb."

    Ez igaz, de nem ezt írtad.

    "Egyébként azt hittem lehet tudni mire gondolok."

    Én nem rendelkezek gondolatolvasási képességgel.

    "de a családon belüli munkamegosztás sem szimmetrikus "

    Például ezt sem tudom értelmezni. Pontosabban sokféleképpen tudom. Az is benne van, hogy az egyik fél 6 órás munkarendben van és 2 órát még vezeti a háztartás közben a másik fél 8 órát van a munkahelyen. De az is benne van, hogy mindketten 8 órát gályáznak és az egyik fél még otthon is robotol. Mind a kettő aszimmetrikus, mégis az egyik valódi egyenrangúságot jelent, a másik meg nem, még akkor sem ha jobbak az otthoni munkához a kompetenciái.

    "Majd megértitek.... "
    Hogy életem során hányszor hallottam ezt már. De igazából hiába kerültem bármilyen élethelyzetben nem értettem meg.

    A karácsonyfa állításnak sem sok köze van a kereszténységhez. Magyarországon pl az 1800-as években jelent meg, osztrák irányból jövő népszokásként. De csak az 1920-as évek elején mondhatjuk, hogy országosan elterjedt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák