Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quarros

    tag

    válasz bambano #56 üzenetére

    A Juniper és egyéb FreeBSD alapú megoldások menyire terjedtek el mostanság (%alékosan mennyi gerinchálózati eszközön üzemel kb?). Nem hiszem hogy nagy hülyeséget mondtam volna azzal hogy az IOS-t a jelenlegi egyik legnagyobb mennyiségben használt OS internetbackbone esetén. De inkább megkérdezlek mint szakmabelit.

    a cisco is tudhat erről, ha már lecserélte az újabb cuccaiban az ios-t.
    Erről nem tudtam... Mire cserélték?

  • quarros

    tag

    válasz bambano #60 üzenetére

    Köszi az infót.

    A linkre rákattintottam de csak átfutottam és nem olvastam el részletesen. Tudom ez nem kifogás sorry. :R

    hanem azt állítottad, hogy egy nem opensource alapú cucc a népszerű.

    Ehh ezt állítottam hol??? Csak annyit mondtam hogy a jelenlegi valóság az az hogy alkalmazunk zárt forráskódú megoldásokat és azok a feladatukra még nem alkalmatlanok. Én teljes mellszélességgel hirdetem hogy a jövő a BSD és Linux kernelű megoldásokban van csak nem felejtem el hogy hol vagyunk most.

    Még egy kérdésem lenne. A pfSense alkalmazása mennyire elterjedt manapság? Mert azt tudom hogy sok otthoni felhasználó használja így az elavult gépét routernek, De azon túlmenőleg semmi információm nincs az alkalmazásáról máshol. Főként hálózati szolgáltatóknál nem hallottam róla semmit pedig a képességei alapján akár ott is előfordulhatna.

    A Cisco árazásával kapcsolatban.... JA!!! "Karib tenger kalozai X"

    [ Szerkesztve ]

  • quarros

    tag

    válasz bambano #64 üzenetére

    Hát azóta már talán egy kicsit bővült a lista: pfSense Features

    De ha specifikus filterezés nem igény akkor igazad van és teljesen felesleges. Max monitorozás elemzés szempontjából lehet hangyányit hasznos. Amúgy meg nézd el kérlek mivel én nem a te szakterületeden dolgozom úgyhogy evidens hogy tévesztek és hiányoznak infók. Ezért kérdezlek.

  • hallador

    addikt

    válasz bambano #61 üzenetére

    Ebben egyetértünk, azzal a kitétellel, hogy a Mikrotik nem gyárt igazán nagyvállalati semmit, már csak azért sem, mert én még nem láttam akár 48 portos Mikrotik eszközt sem, arról nem beszélve, hogy a switcheikben van egy szerencsétlen 600 MHz-es atheros vacak, ami hogy is mondjam, ugye érted. A Routereiben van Tilera ez tény.

    Ha lenne egy kisvállalatom (< 100) nagy eséllyel én is Mikrotik-et vennék.

    (#64) bambano, (#65) quarros

    A pfSense annyira nem lehet iptables frontend, mert FreeBSD-ra épül, max pf frontend lehet. A pfSense-vel dolgoztam kb 11 hónapig, de nekem nem jött be egyáltalán semennyire. Az Iptables Linux-al sokkal jobb. Nem csak azért ment a Linux-ban sokkal több mindent be tudsz állítani, és ráadásul sokkal jobban átlátható, mint a pfSense (Nekem legalábbis), hanem azért is mert gyorsabb is.
    A pfSense a múlt nagy csodája volt, de ma már elavult mint a fene, egyedül az ingyenessége ami előny. Ugyanis van vele egy viszonylag komolyabb probléma. Ha 10 Gbit-et akarsz, akkor kell alá egy kisebb szörnyeteg (2 XEON (legalább 32 - 48 lCpu) 32 GB ram), ami hogy is mondjam 1,5 - 2 milla. Na ennyiért van már céleszköz is, azonnal ott az emlegetett Mikrotik akár.
    A pfSense Gigabit-re van, ami ma már esetleg kisebb irodai hálózatokra alkalmas, ha komolyabb akár belső forgalomirányításra van szükség a pfSense nem lesz jó. Akkor bizony másra lesz szükség, na most ma már nem nagyon van a piacon olyan akár félprofi switch amiben nincs 10 Gbit csati legalább az uplinken. Szóval ez sajnos ha komolyabb célokra kell a pfSense nem alkalmas rá szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz bambano #67 üzenetére

    Értem köszönöm.

    Igen a pfSenshe helyett én mindenhol ahol engedik Linux-ot használok, mert egyszerűen a Linux meg az iptables jobb szerintem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák