Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz quarros #52 üzenetére

    Bocs a késői válaszért, de nem nagyon voltam olyan körülmények között hogy kommentelni tudjak.

    A következékre gondoltam itt:

    első felvetés:
    Ezt pontosan úgy értem, hogy a Linuxok alaphelyzetben képesek arra, amire utoljára a Windows 2003 volt képes a Linux esetében a kernel képes a NIC-jei között alapértelmezetten a forgalmat packet szinten irányítani. És ezt szabályozni is szinte bármilyen irányba, időintervallumban csomagszámban, portra, ipre amire akarod stb. (Iptables, Ebtabpes, nftables)

    Erre mondta az MS, hogy vegyél TMG-t, aztán meg is szűnt szerencsére. (értelmetlen buta, és drága termék volt)

    Második felvetés:

    Alaphelyzetben igazad van mindenben. Itt konkrétan arra akartam kilyukadni, hogy a BackPlane az nagyon kicsi ezekben a home eszközökben. Alaphelyzetben az e helyzet a home eszközöknél de még sokan például a Mikrotiket is kisvállalatinak hiszek, holott az ára biztosan nem vállalati, a tudása meg it ott. Szóval egy soho eszközben van egy SoC ami nagyon semmire nem alkalmas, pláne komoly BacPlane kitolására nem, pontosan ez a probléma akkor, mikor egy Microtik routert switchingre akarnál használni nagyon hiányzik oda a Broadcom trident II/III ami valóban számol majd a SoC mellett. A MultiLayer switchek pedig, Bizony ma már legalábbis a komolyabbak valamilyen PC alapon működnek benne van egy vagy a komolyabbakban kettő Intel Xeon, meg mellette 5 - 6 ASIC, ami Switchel, meg rásegít a Routingra és ezeken Linuxok futnak, amin virtuálisan fit az IOS, vagy más, na ez a Soho/Mocrotik routerben nincs benne.

    A SoC-ot ezek a Soho routerek buta "szamológépnek" használják, és gyakorlatilag a beleépített ilyen olyan modulokat, jobb esetben a wifi/Lan külön van, de van de ma már sokszor az sem.

    Szóval ezt akartam mondani azzal amit mondtam.

    És ebbe felépítésba a Linux/BSD/OpenWRT mint rendszer sokkal de sokkal jobban passzol, mint bármelyik zárt társa, pl a Windows.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák