Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Tikakukac #36 üzenetére

    Nálunk ezekből a dellekből 14 gépre (csak a mi irodánk) 3-4 gari jutott az elmúlt egy évben.

    Az enyém még bírja, le is kopogom. Az előtte lévő szériákból összesen nem volt ennyi szerintem az elmúlt 7 évben, mióta itt dolgozom.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz 0P1 #68 üzenetére

    "Lehet, hogy nagyon más körökben mozgunk, de szerintem ez nettó hülyeség."

    Ebben benne van minden. Nem tudod milyen környezetben dolgozik, de csak hülyeség lehet, amit mond... :(

    Van olyan terület, ahol a felhasználók 100% excelt használ, de nincs szükségük nagyobb számítási kapacitásra. Ahol én dolgozom, ott 30-40 felhasználóból 2-3 elemzőnek kell excelben nagy számítási kapacitás, a többiek csak töltögetik, nézegetik a riportokat. Amikor ők dolgoznak a file-kban, nincs semmi kalkuláció.

    És láttam olyan kkv-t, ahol a gyártástervezést és a jelenléti ívek vezetését is excel segítségével oldották meg. Az elsőhöz kellett teljesítmény, a másodikhoz meg kb. semmi.

    Ami biztos, jó eséllyel egyikünk sem rendelkezik kellő merítéssel, hogy kijelentsük ki mire használja az excelt. Ettől függetlenül én is arra tippelnék - az eddig tapasztalataim alapján -, hogy a felhasználók zömének nincs szüksége számítási kapacitásra és igazából az office tudásának kis százalékát használják ki, de a kapcsolati rendszerük miatt nem tudnak megválni az ms termékeitől. Így megveszik az office-t (vagy csak használják).

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák