Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz zsigus #12 üzenetére

    nem azt kérdeztem, hogy mit tesz és mit nem tesz lehetővé a szabályozás (és ebből következően nem érdekel az artisjus sem), hanem azt, hogy szerintetek mi minősül fair use-nak és mi nem. nos? :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • BandiHUN

    veterán

    válasz zsigus #10 üzenetére

    Azért a használt játékoknak,a kézen-közön cserélgetésnek is van elég szép nagy reklámértéke,sokkal több ember akár csak kiróbálhat játékokat,és lehet pont nem az a bevétel a kiadónak,amit elcserél,de a csere miatt bemegy a boltba,és egy másik gémet pont ezért megvesz,mert megtetszik a polcon,vagy mert látja,olyan,mint amit próbált,de valami másban pont jobb,és megtetszik neki!És adott esetben máshogy nem is jutna eddig!.
    Plusz a játékot árusító boltok számát és kínálatát is növeli,szegényebb országokban enélkül tényleg elég kevés a forgalom,elég,ha csak nézem pl.a szolnoki 576-ot,gyakran járok arra,általában a kutya sincs bent napszaktól,stb.függetlenül...
    De pont erre mondtam,hogy a kiadó MAGA IS kínálhatna alternatívát...adja Ő a játékot nekem oda 1-2 hétre azért a pénzért,amit a cseréért fizetnék!Vásárlói szempontból nekem mint vevőnek tökmindegy,kinek adom a pénzt ezért!Sőt elmaradna a konkrét boltba elmenetel is,ha ezt megtehetem otthon,karosszékből!
    A játékboltokra ez nem feltétlenül hatna károsan...kevesebb ember menne,igaz.De kevesebb lenne a bámészkodó is...ha kipróbálhatom otthon,akkor akkor megyek be,ha tényleg érdekel a próba után a gém!
    ÉS mondom,a Steam simán megteszi,hogy nagy címek is ingyenesek 1-1 hétvégére,miért ne lehetne picipénzért ugyanez 1 hétre,de széles körben?
    Közeledhetnének az álláspontok...legyen olcsóbb a konzoljáték,de ne legyen lepasszolható,viszont a PC is kapja meg azt a lehetőséget,mint a konzolosok a cserével,hogy kevés pénzért kipróbálhatja az ember a játékot!Úgy tudom,most végre elég közel hardver lesz a PC és a 2 konzol...lehetne egységesíteni.Hisz a játék települni fog konzolon is,nomeg gondolom lesz ugyanúgy lehetőség akár fizikai lemez nélkül teljes játékot venni...
    No egy a végszó,legyen egységes a rendszer,és oldják meg,hogy a csere "áráért" próbálhassa ki az ember a játékot,és a film-zenéhez hasonlóan csináljanak akár előfizetői rendszert!
    Sokkal nagyobb pénz lehetne a hétvégi és a casual játékosokban,akik 1-2 játékot vennének csak...de ha ráérnek,vagy mert kényelmesek,sokkal többet elköltenének így szórakozásra!
    És mindenki jól jár.A kiadó,mert olyan is fizet,aki nem venne meg egy gémet amúgy,vagy cserél,és a boltot gazdagítja csak...és a mezei játékos is,aki bármilyen hardverrel,de csak időnként hódolna a játéknak,viszont miért ne tehetné meg AAA címekkel?Sokan fognak venni xboxot csak mert szórakoztató központ...és sok ember tart fent játékra közepesen alkalmas PC-t,mert nem turbózza agyon,ha csak 2-3 hetente jut pár órája játszani...milyen más lenne,ha az ember ilyenkor legál módon intézhetne pár jó játékot bérelve?Jelenleg ezek az emberek nem fizetnek semmit...vagy maguk torrentenek(pc-n),vagy kérnek az 1-1 alkalomra a szomszédtól,havertól pár szintén letöltött játékot...esetleg a steamen vesznek 1-2 kisebb játékot,de ez se jellemző...
    A modellnek nem lenne semmi hátránya.Kényelmes,legál rövid szórakozás,olcsón.Mindenki jól jár.És még a reklámértéke is nagy.Bónuszrendszer a bérlőknek,kedvezmények,stb...
    És most már mivel minden acchoz kötött,még ellenőrizni se gond,nincs buktató,hisz jelenleg se ér semmit a free gém a steamról,ha nem veszi meg utána az ember.DE persze bónusz,ha igen,beírod(megveszed a store-ban) a keyt,és nem kell letölteni se újra,se a mentés nem veszik el...
    Csak be kéne látni a kiadóknak is ezt.Éppúgy mint azt,mennyire fújnak sokan,hogy a digitális terjesztésnél a kieső szállítás,legyártás,viszonteladó sarca,USA-EU árkülömbözet hasznot a kedves kiadó a legkisebb mértékben se ossza meg a vevővel,SŐT sok országban(itt is) drágább egy játék online,mint dobozosan! :W Persze OK,a dobozos játékok sokszor nem jutnak el a félárú értékesítésnél "mélyebbre",online viszont nem ritka a 75% sem,avagy az új divat,különféle bundle-kbe kerülés...Ja,bundle-ok.Innen már nem sok lenne az út a bérlésig,előfizetésig...csak félő,hogy még évek telnek el,mire az ember egy online videotékához hasonlóan szoftvert,játékot is bérelhet alkalmilag.Szoftver dettó.Kell egy Photoshop,CAD,Sony Vegas egyetlen munkára?Miért nem "bérelheti ki" az ember mondjuk 1 hétvégére? :U És csodálkoznak,hogy drágán nem kell a szoftver,de drága,mert kevesen veszik...ördögi kör.A casual havi 1x felhasználó meg röhög...és szerez free...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • gbors

    nagyúr

    válasz zsigus #16 üzenetére

    de továbbra is a piacról írsz, én pedig az elvet keresem, ami alapján igazságos alapszabályokat le lehetne fektetni.

    @Vadmacs: nem a jogról beszéltem, ld. előző mondat.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz zsigus #24 üzenetére

    ez a fő gond, amit az első mondatban leírtál. nem csak Te nem tudsz, senki nem tud (vagy legalábbis eddig nem jelentkezett vele a nyilvánosság irányába). márpedig korrekt szabályozást csak tiszta alapelvekre lehet építeni. ha nem tiszták az alapelvek, akkor is el lehet üzemelni valamilyen státusz quo alapján (ilyen pl. az, hogy apuka által megvásárolt DVD-t az egész család megnézi, vagy hogy a retail változatú használt játékot jelenleg tovább tudod adni, mert arra számítanak, hogy max. 2-3 gazdája lesz), de ezek változhatnak azért, mert felborul az egyensúly (pl. megnő a használt játékok aránya), vagy csak azért, mert a jogtulajdonos másképp gondolja - és a változást nem tudod semmilyen jogi alapon megtámadni.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák