Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz gbors #13 üzenetére

    Én inkább megfordítanám a kérdést:

    Mi nem minősül annak? Az amikor valaki soha nem vett új játékot, csak használtat. Ez a kiadók szempontjából valóban kics*szész, mert az ilyen emberek pénztárcájából egy vasat sem kapnak (főleg, ha a konzolt is a kezdeti időszakban vásárolta amikor még veszteségesen adták).

    De azért vizsgáljuk meg ezt a másik oldalról is... Ha valaki csak akkor vesz használtan játékot amikor már mérséklődött az ára, mondjuk olyan 5-6e Ft-ra, akkor mennyire lenne hajlandó kiadni 13ezret egy új játékért, amit ki sem próbálhatott (nincsenek demók), csak egy-két (rosszabb esetben előre renderelt) videóból kell megállapítania azt, hogy milyen lehet.

    Szvsz az ilyen emberek akkor sem vennének új játékot, ha nem lenne más választásuk, maximum akkor, ha olcsóbbak adnák, ahogy a cikk is írja.

    De szvsz azok között akik használt játékok (is) szoktak vásárolni/cserélni nem sok ilyen van, aki csak és kizárólag használtan vesz minden játékát... Sokan visszaforgatják azt a pénzt új játékokba, ami szvsz még ha nem is teljesen fair a kiadók részéről, akkor is látnak belőle pénzt, tehát én ezeket az embereket nem "büntetném", de ezt nem nagyon lehet szűrni. Vagy hagyják a használt játékpiacot élni, vagy nem.

    Lorenzo9:

    Amit elmondtál annak egy része már megvalósult... PS3 esetében van egy PS+ szolgáltatás. Évente nem tudom milyen összegért kipróbálhatod a játékokat 1 órán át, és ha tetszik megveheted (persze nem mindegyik játéknál).

    PS4 esetében elvileg az összes játék megvásárolható online is, tehát gondolom a kipróbálási dolog az most több játékra érvényesülhet.

    Egyébként konzolon (Box/PS) is vannak ingyen hétvégék, legalábbis hallottam már ilyet... Nem tudom, hogy olyan "sűrűn" e mint a Steam-en, de vannak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák