Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Vesa #135 üzenetére

    Volt népszavazás sok másról is, mint a Krim félsziget hova tartozásról nemde?

    Értsd azt, hogy a történelem semmi más csak egy kupac agymosásra használt közmegegyezéses hazugság. Tudod a győztesek írják a történelmet. Ahogy nekik tetszik.

    Volt választás is, és? Azt mondták amit hallani akartak az emberek,és azt csinálták a választás után ami a zsebuknek jó volt. Akkor igen nagy hatalom van a demokratikus rendszerben, megvalaszthatod ki zsebeljen ki. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Vesa #135 üzenetére

    Ha az amcsiknál demokratikus akkor ha te mint állampolgár jelölteted magad elnöknek akkor van esélyed megnyerni vagy sincs? :D :D :D :D :D
    Minden a pénzről szól, aztán egy picit megsózzák egy kis demokráciaval. Az neked demokrácia hogy az nyer aki mögött több a zsé? :C
    De nem lehetne az egészet áttenni a politikai topikba????? Mi közze van ennek az egésznek a cikk témájához?

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Vesa #135 üzenetére

    "Besorozni katonának pont a diktatúrákban szokás"
    Hűű, az a sok önkéntes Vietnámban... Meg a behívó égetés, amiért börtönbe zártak embereket...
    Ja hogy az már rég volt? Amikor még az USA-ban diktatúra volt? Mikor is volt az USA-ban diktatúra?
    Összemosol egy rakás dolgot, aminek a vége egy nagy rakás hülyeség... :W
    A hazai oktatással gond van, ez nyilvánvaló.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Vesa #135 üzenetére

    A 200 milla hasra ütés, hiszen csak olyan statisztika hihető amit magam hamisitottam.
    Amit tudsz, pl a minimálbér $9 óránként, a foglalkoztatottság meg igen érdekes, pl a Toro gyár, minden évben ki van jelölve, hány db kacatot gyártanak, ha megvannak, akkor szélnek eresztik a munkásokat a következő idényig. És ez csak egy a több nagyobb foglalkoztató közül. Az USA középső régiója kb a lakosság felét tartalmazza, és a többség gyakorlatilag a szegénységi küszöb alatt él, vagy rágja azt. Igen lehet a parton elő sznobok alapján is világ képet alkotni, meg lehet a szerencsétlen farmerek/munkások alapján is.
    A parton elő sznobok elég kis részét teszik ki a népességnek, míg az azokat kiszolgáló tömegek akik valójában megtöltik a szegény negyedeket.
    A GDP ára a kizsákmányolás, ez mindenütt így van, ha még nem tűnt fel, még a világ legnagyobb rabló bandájának is így sikerül valamit is elérni.
    Mivel a helyieket lassan nem érdemes dolgoztatni, így hagyják őket a francba. Az elmúlt 30 évben kb teljesen eltűnt a közép osztály. Ami ugye azt jelenti, ami pénz onnan eltűnt az a felső réteghez vándorolt.
    Akkor miről beszélünk, mindegy hogy minek hívjuk a rendszert a lényeg ugyan az, az egyikben pofazhatol, amennyit akarsz, míg a másikban nem, de a végeredmény ugyan az. Annyi a különbség, hogy a demokratikusnak hívott rendszerben, ha szerencséd van megvalaszthatod kit akarsz utálni, akár geopolitikai alapon.
    Mennyivel jobb ugye.

    Ajánlom kortárs költészetet Leonard Cohen - Everybody knows

    Olvasd el a dalszöveget, aztán megérted miért írom. Mindenki tudja, hogy süllyed a hajó, mindenki tudja a kapitány hazudott. Mindenki tudja, hogy a szegény szegény marad, a gazdag még gazdagabb lesz.

    És mi történik??????
    Semmi, elmegyünk szavazni aztán folytatódik minden ugyan úgy, csak a színes masni más rajta.
    Az elmúlt 10 évben kb 8 miniszter elnöke volt AU nak, nekem ebből semmi nem volt érezhető. Jártam a liberálisok által vezetett tartományba és a munkáspárt által vezetett részén is. És? Mindenhol ugyan az van.
    A terv átívelő a vezetésen, és ezt be is tartják, vagyis lényegtelen ki van hatalmon.

Új hozzászólás Aktív témák