Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz Reggie0 #40 üzenetére

    A jelek szerint vagy te nem vagy tisztában a "rabszolga" szó jelentésével, vagy nem ismered a Kínai viszonyokat. Kínában vagy elmész oda dolgozni éhbérért ahová tudsz, vagy éhen halsz (nesze neked kommunizmus). Pont mint nálunk. Pont mint az USA-ban. Pont mint bármelyik fejlett országban. Vagy mindenhol rabszolgaság van, vagy sehol sincs. Persze mondhatod azt, hogy Kínában rabszolgák dolgoznak, mert az milyen rossz már, bezzeg a fejlett demokráciában mindenki jól él, nézzünk rá az USA-ra! De attól, hogy ezt mondod még nem lesz igaz.
    Megjegyzem, mind nálunk mind az USA-ban nem egy ember szeretne a Kínai átlagkeresetért dolgozni.

    "Ha nem tetszik barmikor elmetsz csovezni, senki sem fog bebortonozni ezert es nem fognak munkataborba szallitani, vagy fegyveresek kiserni a gyartosorhoz."
    De most tényleg. Másolj már be valamit ami az általad fentebb leírtakat rabszolgasággal azonosítja. Lehet hívni kényszermunkának, kényszerített munkának, kötelező munkának, stb. Ha nagyon akarod még bérrabszolgaságnak is. Rabszolgaságnak pont nem. Értem én, hogy a zöld az már majdnem kék. És ha fehér falat kérsz helyette kapsz pöttyöset, akkor az nálad oké. Mert általában teljesen fehér, csak ott nem ahol a pötty van. De van aki más véleményen van.

    "Megvan a szabad valasztasod, hogy mit csinalsz."
    Erről most a Rémrendes ugrik be, amikor Bud megkérdezi: "Anyu! Belőlem is lehet Elnök?"

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Reggie0 #48 üzenetére

    Oké, szóval nagy mellénnyel belinkelsz egy irományt, amely pont ugyanolyan rosszul használja a szót mint te. A rabszolgaság ott kezdődik, hogy van egy hatalmi viszony. Idézek az általad belinkelt könyvből: "Mi az a rabszolgaság? Rabszolgaságnak hívjuk azt az állapotot, amelyben egy személyt fogvatartója vagy fogvatartói tulajdonuknak tekintenek, illetve ellenőrzésük alatt tartanak és hatalmat gyakorolnak rajta." Kb. eddig pontos. A többi nem rabszolgaság fogalma, hanem a rabszolgák állapotának jellemzése.
    Amikor a rabszolgaság jogi viszony, akkor intézményesített rabszolgaságról beszélünk.
    Miért fontos ez?
    Azért, mert abban a kontexusban amiben te használod, nem rabszolgaságról beszélsz, hanem kizsákmányolásról. Nyugodtan beszélhetsz kapitalista kizsákmányolásról. Ennek meglehetősen nagy irodalma van, kezdheted mondjuk Marax-szal és Engels-el.
    Persze ahogy leveszem néhány megjegyzésedből, szerinted a kommunisták valamiféle sátánimádó szektások, és nagyvonalúan eltekintesz a kialakulásától.
    De elkezdhetnél mondjuk művelődni.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Donki Hóte #91 üzenetére

    A baj az USA termékek közül sem azokkal van, amelyek azt a katonai feladatot látják, amire szánták őket. A baj azokkal a polgári célra gyártott termékekkel van, amelyekről szépen fokozatosan derül ki, hogy kémkednek, hátsókapu van bennük irányítás átvétele céljából, népcsoportok megfigyelésére lehet használni őket, stb. stb.

    Mondok bárkinek bármi újat? :DDD

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #32839680 #92 üzenetére

    "Biztos vagyok benne, hogy ha pl. az USA lenne rákényszerülve a bányászatra otthon, akkor találnának környezetkímélő módszert"
    A várható tényleges hozzáállást tekintve vehetjük alapnak a palaolaj bányászatot. :))

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #32839680 #101 üzenetére

    "Mondjuk úgy hogy 2021-ben jobban érdekli a nyugatot a saját környezete és lakosságának védelme mint Kínát.
    Meg nyugaton vannak jogszabályok hogy mit tehetsz meg. A legtöbb országban a környezetszennyezést vagy a vízbázis beszennyezését ma már a törvény elég durván bünteti."

    Egyrészt csak Európáról beszélsz, másrészt ez itt is csak elmélet. A gyakorlat az teljesen más.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Giovan! #110 üzenetére

    Soroljuk tovább a katonai beszállítókat, én is mondok egyet: Xiaomi.
    Nézzük csak meg milyen veszélyes haditechnikát árul! A telefonjain lehet olyan appot használni, amellyel ballisztikai számításokat lehet végezni, és tüzérségi tüzet lehet irányítani! Persze az összes mobilon lehet. De Kínában csak ezért gyártanak telefont! És ha nem vigyázunk a gonosz setét Úr kinyitja Mordor kapuit!
    Jesszus... :U

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Vesa #121 üzenetére

    És az EU ellen is azért vezetett be az USA védővámokat, mert az EU az, akinek nagyhatalmi amíciói is vannak, és a fegyverkezés, a területszerzés folyamatosan napirenden van, amihez egy nyítlan nyugat-ellenes politikai, társadalmi és ideológiai berendezkedés társul.
    És Merkel után is azért kémkedett az NSA mert ellentétes felfogást képvisel és az USA-ra nézve nyilvánvaló veszélyt jelent.
    Stb.-stb.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Ivy.4.Ever #128 üzenetére

    "nyilvánosságot kaphatott és ennek köszönhetően felszámolták"
    Mármint áttelepítették, és nagyobb figyelmet kapott a téma a sajtó cenzúránál.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Vesa #135 üzenetére

    "Besorozni katonának pont a diktatúrákban szokás"
    Hűű, az a sok önkéntes Vietnámban... Meg a behívó égetés, amiért börtönbe zártak embereket...
    Ja hogy az már rég volt? Amikor még az USA-ban diktatúra volt? Mikor is volt az USA-ban diktatúra?
    Összemosol egy rakás dolgot, aminek a vége egy nagy rakás hülyeség... :W
    A hazai oktatással gond van, ez nyilvánvaló.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Vesa #137 üzenetére

    ...
    Áhh, ennyi marhaságra sok idő válaszolni. Passzolom. :))

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák