Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz ddekany #36 üzenetére

    ez olyan mintha a egy halott os fejlesztői megmondanák a programozóknak, hogy írják meg a programjukat, hogy az ő OS-ük alatt is fusson.

    hol érdkee ez a fejlesztőknek..... , és hol fogja érdekelni a webdesignereket, codereket, web programozókat, hogy lehet-e majd jól látni a weboldalt a google tv-n

    majd megnézik számítógépen.
    az embreket nem az a fontos hogy hogy min néz ki jobban a google tv-n, hanem a tartalom.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ddekany #36 üzenetére

    biztos én gondolom túl egyszerűnek, de ha megnézed az IO többi részét is, ami a webfejlesztésre koncentrál (első napi előadások), akkor ott mutattak egy rakás megoldást, fejlesztői eszközöket, meg példákat arra, hogy hogy képzeltek el egy html5-re és css-re épített weblapot, ahol lényegében alig van szükség képekre, mert a legtöbb formázást és képi hatást egyszerűen css-ben oldanak meg (a példának bemutatott oldalon egy darab beágyazott videó volt, minden más csak css). illetve hogy a fejlesztői programban egyszerre látod a weblapod mobilra, tabletre és asztali gépre szánt verzióját a preview-ban.
    egyébként azért a HD monitorok és tévék korszakában igazán nem lehetne egy kicsit nagyobb felbontásra is készíteni a tartalmakat, mert azért az nem éppen optimális az 1024-es méret... vagyis elég sok kihasználatlan terület van az oldalakon, plusz nagyobb felbontású kijelzőkön olvashatatlanul kicsi a tartalom.

    persze ezt is olyan helyen kell elképzelni elsősorban, ahol nem ilyen kisköltségvetésű webfejlesztés folyik, hanem tudnak haladni a korral. de gyanítom, hogy a gTV nem is jön egyhamar felénk.

    Rica: igen, a napi 100 aktivált készülék htaározottan bukás szagú :D

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ddekany #46 üzenetére

    nagyjából világos. bár ahogy elnézem alapvetően én is azt mondtam, hogy a raszter képek helyett kellene skálázható objektumokat és formázást használni. most nálam egy 14"-os képernyőn 1440x900-as felbontás, 96 dpi mellett már bele kellett nagyítani a fórumba, mert így kényelmesebb olvasni. végülis észrevehető a különbség, de egy nagyítási fok mellett még nem mosódnak el annyira a képek (avatárok, smiley-k).

    mondjuk én nem magát a gtv-t nem akarom védeni, mert nekem nem hiányzik ez a szolgáltatásuk (sem). de alapvetően nem ártana azért a webfejlesztőket egy közös irányvonal felé terelni, mert néha olyan iszonyatos weblapokba botlik az ember, hogy az katasztrófa.

Új hozzászólás Aktív témák