Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Bluegene #48 üzenetére

    Sajna el kell keserítselek, mert a FF átlag laptopomon is 10 mp alatt elindult, pedig 20 kieg fel van rá telepítve. Ebben a Chromeos tesztben meg egy se.

    Memóriakezelésre: Ki használ manapság egyszerre egy tabot? Szinte mindenkinél mindig több van megnyitva. Ez a FF oldalára dönti a mérleget...

    Ja és nem a még gyorsabb FF 3.6 Betaról beszélek, hanem "sima" 3.5ről...

    Ja és te is az én előbbi hibámba estél: az adatokat egy 1 éves tesztből vetted...

    [ Szerkesztve ]

  • Gorneck

    titán

    válasz Bluegene #53 üzenetére

    Az a gáz szted ha nálam a két böngésző között kb 1 sec különbség van (egyik 1 a másik 2 másodperc után használható) indulásban? És az miért van, hogy nem veszek észre különbséget sebességben? :D

    [ Szerkesztve ]

    Gorneck#1239

  • Gorneck

    titán

    válasz Bluegene #55 üzenetére

    Nekem i7em van? Nem is tudtam...de jó...

    De húgod gépét én ugyanúgy leszarom, mint te az én gépem/tapasztalatom, ha egy másik gépen nem érzem a különbséget akkor mi van? Hazug vagyok mert mások a tapasztalataim?

    A húgom gépe: 1,7 cerka, 512 ram, xp sp3. Hisztizett a foobar miatt, hogy ő is böngészőből szeretné irányítani...FF-t raktam fel a Chrome helyett. Tudom milyen gyenge gépen böngészni.

    1. Nem gyorsabb, nem folyékonyabb és csak pár másodperccel nyílik gyorsabban a Chrome.
    2. Nyilakkal lépegetni? Az egér görgőjét ismered? Használd.
    3. Szerencsére még ilyennel sose találkoztam.
    4. Nagyon hiányzik egy weblapból az a fél centi...röhej...amúgy full screennel nézelődöm olvasgatok...

    Gorneck#1239

  • Bluegene

    addikt

    válasz Bluegene #59 üzenetére

    mindezek ellenére én azt mondom h az FF teljesen használható egy korszerű gépen, ha valakinek erősebb a szimpátiája a mozilla felé, vagy nagyobb az ellenszenve a google felé akkor használja, egészségére

    engem meggyőzött a chrome, FF többet biztos nem kerül fel a gépre, legalábbis nem a mostani változatok(talán a 4.0, de az tök olyan lesz mint a chrome 1.0, hehe :DD , szal azzal se jutok előrébb)

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • Gorneck

    titán

    válasz Bluegene #59 üzenetére

    Nalátod...nem tudod, akkor mit okoskodsz és támadsz?

    1. Ott ülök a gépe előtt...nem érzem, hanem látom.
    2. Én is. Besűríti a tabokat és egyből az uccsóra tudsz kattintani...itt is csak a tabokon kell egyet görgetni. ;) Ahhoz képest, hogy használtad nem is ismered.
    3. Ez van...
    4. Full screen. És már nincs is különbség.

    Ezen befostam...

    Hagyjuk...ahhoz túl sok bundi vitát olvastam végig tudja, hogy milyen megrögzötten mész a fejed után...

    Gorneck#1239

  • Gorneck

    titán

    válasz Bluegene #62 üzenetére

    Hááát igen...ugyanazon időben két alkalmazást futtatni...igen csak meggyőző...én meg annak hiszek amit az adott gépen tapasztalok...

    Címet írni? Minek? Te jó ég...max bing-be írok be bármit is már évek óta...könyvjelzők minek? Megnyitom a kedven hw oldalaim go ki fullba és ctrl+tab. Ha meg kell a tálca alt+tab.

    Az ilyen emberek mint te kell is az egyszerűség... ;)

    Gorneck#1239

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Bluegene #60 üzenetére

    Azt a rohadt, te aztán nem tétlenkedtél. :)

    For everyday browsing, Chrome feels quicker and snappier mindennapi böngészésre, a chrome gyorsabbnak és reagálóbbnak érződik

    Ez egy állítás. Mióta bizonyíték. Max. szem. tapasztalat. Abban meg nincs hiba.

    mind jelentősen gyorsult(pl: 2.0 vs 3.0 +25%), az FF annyit tuti nem

    Most lemértem a laptopon mégegyszer, 3mp alatt behozta. Nem hiszed el? Próbáld ki! És az a 37 mp se volt soha annyi...

    hogy a FF 4.0 a Chrome kopírozása lesz

    Látom, te konceptekből rögtön végleges következtetést vonsz. A fülek tuti nem lesznek fenn, és esetleg a kinézet hasonlósága nem = u.a. Sztem inkább Operára hasonlít...

    de mind1, látom FF szimpatizáns vagy úh reménytelen...

    Igen. Te pedig Chrome, de én nem mondtam egyszer se, hogy használj FF-et...

    vannak már témák, kiegészítők és egyáltalán nem lassították be

    Fogják, ez lehetetlen, hogy vmennyire ne fogja le. Persze ettől még lehet.
    Egyébként pedig ismerem a Chromeot, kipróbáltam és gyors indulása mellett se jön be.

    jobb a tabkezelése SOKKAl

    Miért is?

    (ezt is le fogja másolni a róka 4.0)

    Mit is?

    4. nem foglal feleslegesen területet a weboldalból, többet látsz a webldalból

    Ezt már leírta Gorneck, sztem nonszensz... Esetleg egy netbookon.

    jó a "kedvencek" kezelése is

    FF-nek is.

    az operát nem próbáltam de sztem olyasmi mint az FF

    Látszik, hogy nem próbáltad. ;)

    3. én igen, lefagyott már nálam nemegyszer az a szerencsétlen róka

    Ez a "szerencsétlen" Chromerül is elmondható.

    jah a youtube is jobban megy chrome-on, pedig azt néha órákig nézegeti az ember, nemmindegy

    Mi az hogy jobban?

    FF teljesen használható egy korszerű gépen

    Bármelyik netbookon és anyám 5 éves notiján is.

    4.0, de az tök olyan lesz mint a chrome 1.0

    Most talán ismétlem magam, de azért ebben ne legyél annyira biztos.

    Én - Veled ellentétben - az összes mérhető elterjedtségü böngészőt kipróbáltam, és FF tetszik a legjobban. És egyre jobban tetszik. De nem mondanám rossz böngészőnek se az IE8t, se a Chromeot. Egyszerűen jobban tetszik az FF, ezt tom legjobban használni. És hogy ne legyek álszent, szívemhez is nőtt, de ha Chrome télleg annyival jobb lenne, mint ahogy állítod, akkor áttérnék rá.

  • Bluegene

    addikt

    válasz Bluegene #65 üzenetére

    nyílván ha az FF-et éreztem volna gyorsabbnak, kezelhetőbbnek, repült volna a chrome

    se a mozilla se a google felé nem táplálok szimpátiát, egyszerűen a számomra jobb kellett

    #67: a válaszokat már megtalálod amit gornecknak is elmondtam

    pl: a youtube jobban megy chrome-on----> lásd videót(laptopos)
    a FF 4.0 olyan lesz mint a chrome: ---->lásd itech-es belinkelt cikket és képet

    jobb a tabkezelése SOKKAl
    Miért is?

    ezt is leírtam, hogy besűríti, nem kell lépegetni, utáltam mikor már a 30. tabról mondjuk a 7dikre kellett menni az kínszenvedés volt, chromenál csak egy klikk

    [ Szerkesztve ]

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Bluegene #65 üzenetére

    Azért a kérdéseimre válaszolnál? Télleg érdekel, mert nem fejtetted ki.

    Ahogy mondtam, egy koncept art semmit se jelent...

    Én most itt a vitát abbahagytam. :)

    Gorneck: IE8 megy ezerrel... Jó is az, de funkcióiban FFtől elmarad még mindig. De gyorsabb és van multiprocessz. És még szép is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Gorneck

    titán

    válasz Bluegene #65 üzenetére

    Még egyszer leírom, hogy 6-7 éves konfigon is gyorsan nyílt mind2 böngésző...nem 20-30 sec alatt...akinél ennyi időt vesz igénybe elég komoly gondok vannak. És nem volt sokkal gyorsabb a chrome...

    Akkor meg mit beszélsz össze vissza? Kezdődik a szokásos agymenésed...

    Lassan kezdem azt érezni, hogy te nem is FF-et használtál...egyébként én is egyre ritkábban...IE8 megy ezerrel...

    Gorneck#1239

  • Gorneck

    titán

    válasz Bluegene #69 üzenetére

    Nekem ne linkelj már pls olya szar videót amin egyszerre indítanak eloldalbetöltést két böngészőnél...ha letöltök nem használok és két manáger progit egyszerre.

    Te komolyan mondom egy nyomorék vagy! El olvasod és képes vagy értelmezi azt amit leír az ember vagy rajzoljam le? Vagy már nem fér rá a képernyőre mert pont abban a 10-15%kába esett amit a króm felülettl nem láttál?

    IE8nál? Használtad már vha?

    Csabo: Ha nem mindent FFből csinálnék már rég IE8at használnék. De onnét FTPzek, onnét irányítom a zenét...ezek elég fontosak számomra. FF és Chrome egyes oldalakon igen csak elvérzik az IE8cal szemben...nagyon csúnyán...

    [ Szerkesztve ]

    Gorneck#1239

  • Parson

    addikt

    válasz Bluegene #58 üzenetére

    Hello Bluegene!

    Mindenekelőtt leszögezem, hogy én is próbáltam már IE-t FF-t és Chrome-ot is (Operához nem volt kedvem), és végül én is a Chrome mellett döntöttem, legyen az felrakva itthon az ősrégi P3-as gépemre (kb 8 éves), a P4-es Hyper Threading-es gépemre (kb 5 éves), vagy épp a nem éppen legújabb, de azért elég erős Core2Duo-s munkaállomásomra (kb 1 éves).

    Azt kell mondjam, hogy ez a Youtube-os video sajnos csak egy laikusnak mutat vmit is, (neki is hibásan), egy komolyabban hozzáálló emberkének sajnos ez semmit nem ér. Miért? Mert a videón jól láthatóan két különböző notebookon megy a teszt. A helyes mérési eljárás (mondjuk 2db - jelen esetben FF és Chrome - böngésző gyorsaságkülönbségének egyidejű megállapitásához) a következő lenne teszemazt notebook esetében:
    - 2 db tipusra és azon belül fizikai tartalomra (hardvertipusokra és méretekre) full megegyező notebook
    - egyikre (1. sz. gép) felépiteni egy tiszta operációs rendszert
    - feltenni mindkét(!) browsert (ez a lépés vita tárgyát képezheti, miért is szükséges)
    - a winchesterről full backupot késziteni pl egy Acronis True Image Home szoftverrel
    - az igy készitett image-t felrakni a 2. sz. gépre (Ezzel hardver és szoftver környezet is full megegyezik, ezzel tiszta alapot képezve csak és kizárólag a böngészök gyorsaságának összehasonlitásához.)
    - mindkét gépet elinditani, és betöltés után helyből az egyik browsert az egyik gépen, másik browsert a másik gépen elinditani, semmi másra nem szabad klikkelni (és elinditani a mérést az azonos weblapcimek begépelésével, stb)

    Természetesen még igy is lesznek különbségek, hiszen matematikailag két külön hardver egységről beszélünk, melyek minimális gyártási, szerelés, stb. hibáik miatt különböznek egymástól, de mérnöki szemmel nézve ezek már elenyészőnek mondhatóak, ezredmásodperces kategóriába ejtve a hibát (és akkor még lehet, hogy sokat is mondtam).

    No a lényeg, hogy ez a youtube-os video szép szép, de lószart se ér. :)

    Viszont továbbmenve a dolgokon:

    Kedves Gorneck23,

    érdekes dolgokat irsz itt-ott, az egyedüli baj velük az, hogy szinte mindegyik érved lépten nyomon szubjektiv. A szubjektivitásnak meg két termék összehasonlitásában tul sok értelme nincs. Csak egy példát irok le, a többi evidens lesz:

    Kit érdekel, hogy te, vagy a húgod milyen régi vagy új gépen használod a böngészőidet? Elárulom - Senkit. Az ami az embereket érdekli (jelen esetben pl) a két böngésző közti sebességkülönbség. Tehát az egyiknek a másikhoz viszonitott gyorsasága, relativ sebességkülönbsége. Miért? Mert senki az égvilágon nem fogja azt nézni, hogy Neked milyen géped van, hanem azt fogják nézni, hogy konkrétan ők milyen gép előtt ülnek, és ott hogyan muzsikál az adott böngésző. Na mármost, a százalékos különbség a te hipergyors gépeden (és megjegyzem az enyémen is) nem jelent abszolut értelemben nagy különbséget, de annak, akinek nincs otthon ilyen gépe, vagy netán ilyen gépe mellett másikat (mondjuk egy ősrégit) is használ, annak már számit ez a százalékos különbség, amit ő abszolut értékben is fog tapasztalni.

    És hát nem utolsó sorban pedig egy apró észrevétel (ami szintén a szubjektiv véleményetekhez kötődik):
    - Nem kell egymást arról győzködni, hogy melyiket hogyan érdemes használni és idegeskedni azon, hogy a másik mér nem azokat az opciókat (pl teljes képernyős megjelenités) használja... Minden ember más, más igényekkel, majd eldönti mindenki maga, hogy neki mi tetszik, higgadjatok le és élvezzétek, hogy a több browsert gyártó cég
    versenyhelyzetben gyorsabb fejlődést produkál.

    Jó böngészést. :)

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Bluegene #48 üzenetére

    hali. most néztem a chromiumot. nálam az ffben 26 oldal van nyitva, ezeket megnyitottam chromiumban is. a memória eredmény:
    ff 141MB
    chromium 474,3MB
    bakker! ennyit számítana az adblock+flashblock+noscript? mert ha igen, akkor marad az ff addig, míg ezek nem lesznek chromiumra.

Új hozzászólás Aktív témák