Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • killdashnine

    csendes tag

    válasz WonderCSabo #34 üzenetére

    FF funkcionalitása annyival sokkal jobb

    egy pelda azert elfert volna, hogy ertsuk is mire gondolsz

    [ Szerkesztve ]

  • killdashnine

    csendes tag

    válasz WonderCSabo #36 üzenetére

    fú hat ez meglehetosen professzionalis volt :] foleg az "aki akarta megertette" resz.
    az meg hogy a cikkbol idezel gondolom nem jelenti azt hogy az ultimate igazsagot ismetelted meg, amivel nem lehet vitatkozni. azzal hogy neked irok valaszt kozvetve a cikk tartalmara is reagalok.

    naszoval.

    sokkal testreszabhatobb alatt nem vilagos teljesen, mit ertesz, chrome-hoz vannak temak, egyre tobb, esetleg ha erdekel, itt szetnezhetsz, de teny, hogy van meg hova fejlodni ui tuningon. szamomra ez mondjuk nem annyira szempont, en bongeszni hasznalom, a megnyitott oldalt nezem fokent, nem a temakat, bar a kompakt kinezet fontos. ez pedig adott chrome-ban.

    kiegeszitok kiforrottak-e vagy sem nem egeszen a bongeszo funkcionalitasahoz tartozik, bongeszo es annak pluginjei 2 kulon dolog, de azert itt vilagos mire gondolsz. nyilvan nem reg nyitottak meg az API-t a fejlesztok elott, de mar a fontosabbak elerhetok.

    kevesebb memoriat eszik :] ez azert megmosolyogtato. foleg annak fuggvenyeben hogy kb egyfajta "dicsekveskent" raktak a chrome-ba sajat task managert (shift-esc), hogy lathasd, mennyire kevesebb ramot eszik mint a konkurensei. tobbek kozott ez volt az egyik flagship, amivel a google reklamozta, mennyivel kevesebb resource-ot fog enni. csinalhatsz benchmarkot eleg egyszeruen, foleg miutan a chrome sajat task managereben minden tabrol kaphatsz infot, mennyi ramot eszik. masreszt en mar lattam firefoxot felzabalni 3 giga ramot, chrome-mal ez nem kifejezetten fordult elo (eddig).

    jobb a js motorja :] esetleg idezz egy benchmarkot vagy valami, ez ismét egy ures kijelentes. nemsok olyan tesztet lattam ahol a V8-at elpicsázták. google feltett szandeka hogy a webappok fele mozdul el, ennek erdekeben mindent megmozgatott hogy a versenytarsak engine-jeit leverje. kulonosen nagy volt a kulonbseg a chrome javara tavaly ilyenkor, azota el kell ismerni, firefox is rafekudt a temara.

    na de majd a native client ismet uj ertelmet ad a versenynek.

    [ Szerkesztve ]

  • killdashnine

    csendes tag

    válasz WonderCSabo #39 üzenetére

    linkeltel 2db 2008 szeptember eleji url-t :] a legelso überbéta chrome-rol.

    memoria ugyben kulonben korrigalnam magam unnepelyesen. csinaltam egy hazi benchmarkot 17 tabbal, valogatott oldalak, fokent sajat bookmarkok, es firefox (3.5.4) 123megát evett, chrome (4.0.223.11 developer version) ugye nyitott egy rakat thread-et (ezt kulon kiemelnem pozitivumkent), es osszesen 200 felett evett. ez nem volt mindig igy, firefox odalepett ilyen szinten, de ne feledjuk hogy a sok thread áldásos hatása ha egyik megzakkan, nem rantja magaval az egesz browsert, firefoxnál meg de :] minden tabhoz betolti az osszes extensiont, mert kulon thread-ek, plusz ram, ez bizony 17 tabnál ennyi. de az vesse a chrome-ra az elso kovet akinek nem ér meg 200 mega ramot az a biztonság, hogy kulon szálon fusson mind a 17 lap :]

    abban igazad van, hogy a szemelyes tapasztalat er legtobbet ilyen esetben, ha egyszer nem tetszik a chrome, azon isten programmerei se segitenek, engem megfogott a csomo aprosag, a programozoi szemlélet (task manager, thread-ek, cimsorban a tabok, nem foglalnak kulon helyet, alul nincs taskbar, hanem addig irja hogy mit tolt, amig tolt, utana eltunik)

    [ Szerkesztve ]

  • cousin333

    addikt

    válasz WonderCSabo #39 üzenetére

    "Valóban. Szerencsére nekem Te igazoltad. Azért tessék."

    Ez mind? Ez így nagyon sovány és elég régi. Én is elvégeztem a tesztet (többször, több gépen), de a helyzet az, hogy a Chrome bucira vert mindenkit, bármilyen JS tesztben, amit néztem, csak a Safari 4 tudta tartani a lépés úgy, ahogy. Firefox határozottan lemaradt, majd szünet, ismét szünet, Opera és IE8.

    "We spared no expense"

  • Bluegene

    addikt

    válasz WonderCSabo #47 üzenetére

    For everyday browsing, Chrome feels quicker and snappier engem ez érdekel, a netezés azóta mióta kitöröltem a firefox-ot és felraktam a chrome-ot olyan mint forró kés a vajban

    memóriaigény: Memory Footprint (ten tabs)
    Firefox 3.1 - 91MB
    IE8 - 230MB
    Chrome - 141MB

    Memory Footprint (single tab)
    Firefox 3.1 - 50MB
    IE8 - 59MB
    Chrome - 22MB

    1:1 tehát nincs igazad

    Launch time
    Firefox - 37s
    Chrome - 15s

    itt viszont botrányosan leszerepel a róka, több mint 2X annyi idő, ami egy atomos gépen vagy p4-esen igencsak érezhető, de még core2-esen is(tapasztalat)

    szal a chrome lenyomja a rókát

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • cousin333

    addikt

    válasz WonderCSabo #49 üzenetére

    "Memóriakezelésre: Ki használ manapság egyszerre egy tabot? Szinte mindenkinél mindig több van megnyitva."

    És ki tölt be egyszerre 10 oldalt, hogy aztán csak úgy hagyja? :) Ezek a tesztek megismételhetőek ugyan, de eléggé szintetikusak. Valódi netezés során megnyitsz egy csomó lapot, és ezek közül sokat később becsuksz. A kérdés, hogy menet közben, illetve a végén mennyit eszik. Illetve szerintem az is mindegy, csak ne zabálja föl az összeset, ami van, hanem maradjon egy elfogadható szinten.

    "We spared no expense"

  • Bluegene

    addikt

    válasz WonderCSabo #49 üzenetére

    For everyday browsing, Chrome feels quicker and snappier mindennapi böngészésre, a chrome gyorsabbnak és reagálóbbnak érződik

    kell ennél több bizonyíték?

    igen 1 éves a teszt és már akkor gyorsabb volt a chrome, azóta kijött a 2.0 és a 3.0, sőt a 4.0béta is

    mind jelentősen gyorsult(pl: 2.0 vs 3.0 +25%), az FF annyit tuti nem

    Memóriakezelésre: Ki használ manapság egyszerre egy tabot? Szinte mindenkinél mindig több van megnyitva. Ez a FF oldalára dönti a mérleget... ez nem igaz: körülbelül 5-6 tab-nál lehetnek egálba ami átlagos, különben is a mai gépekbe bőven van RAM, 1,2,4 Giga sztem gyakorlatilag mindegy az a néhány megabájt, sokkal fontosabb hogy pörgősebb legyen a böngésző(nyertes chrome), és hamar nyíljon meg(nyertes chrome)

    egyébként talán azért foglal több helyet a chrome, mert minden egyes TAB külön alkalmazásnak számít tehát ha lefagy vmi miatt, akkor nem az egész böngésző hanem csak az a TAB, de sztem az én 2 gigás gépembe hót minegy h 100 vagy 150 mb-ot fogyaszt

    én is sokáig FF használó voltam, de hidd el ez jobb, praktikusabb, ráadásul maximálisan minimalista, például nem foglal feleslegesen helyet a képernyőből(ennek bizonyítéka hogy a FF 4.0 a Chrome kopírozása lesz[link]

    de mind1, látom FF szimpatizáns vagy úh reménytelen... már csak azért is FF-et fogsz használni
    mert a FF átlag laptopomon is 10 mp alatt elindult, pedig 20 kieg fel van rá telepítve
    egyébként a chrome-ra is vannak már témák, kiegészítők és egyáltalán nem lassították be, na felraknál egy chrome-t 2-3 mp alatt megnyitná a laptopod és gyorsabb lenne a böngészés is ;)

    [ Szerkesztve ]

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • Gorneck

    titán

    válasz WonderCSabo #73 üzenetére

    Nem az érdekességgel van a bajom, hanem, hogy azzal se tisztel meg elolvassa azt amit írok...ennyi...
    Leírtam már az elején...nálam 1sec az IE8, 1sec a króm és 2sec az FF indulása...nem túl erős gépen...erre írja hogy össze vissza beszélek, mert végre elismertem, hogy gyorsabban indul a króm.
    Bent melóban is uez van és húgom igen csak réginek mondható gépén. IE8 + króm gyorsabban indul de nem annyival, mint azt itt a drága kolléga beállítja, arról nem is beszélve, hogy sztem sose használt se ie8at se ff-ot...mert akkor nem beszélne zöldségeket.
    Felváltva szoktam használni böngészőket és minél szarabb gép előtt ül az annál jobban jönnek ki a különbségek, nahh de nincsenek ekkorák...20seces indulást egy fullon leélt gépen láttam utoljára...arról nem is beszélve, hogy nem kell ezen napjaikba csodálkozni.
    Az, hogy egy lap gyorsabban jön be...hát nemtom...én nem vettem ezt észre...de mint írtam, ha nem ftpznék nem foobaroznék és még sorolhatnám, akkor ie8at használnék.

    PH? Meg kb az összes HW oldal amit napi szinten látogatok. De még sorolhatnám.

    Gorneck#1239

  • Parson

    addikt

    válasz WonderCSabo #79 üzenetére

    Teljesen igazad van, köszi az észrevételt. :)

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Sweet Lou 6

    addikt

    válasz WonderCSabo #82 üzenetére

    Amíg nincs rendes mouse-gestures és adblock Chrome-ra, addig FF. A mouse-getures valami hihetetlenül el van baszva Chrome alatt. Néha műkődik, néha nem. Pedig még IE8-hoz is van rendes. :U

    Szerk.: WonderCSabo: Bocs, nem válasz akart lenni.

    [ Szerkesztve ]

    sweetlou6.wordpress.com

  • R a y

    senior tag

    válasz WonderCSabo #79 üzenetére

    Neked is gratulálok a kíváló szövegértelmezésedhez. Próbáldtam a gyorsaságra fektetni a hangsúlyt, de látom neked nem esett le. Míg az ff szenved és kerreg a gép, addig chrome gond nélkül pörög megannyi tabbal, de te csak mennyél powerkodni ff-el :Đ

    Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

Új hozzászólás Aktív témák