Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -szp-

    aktív tag

    válasz Snoop-y #16 üzenetére

    A Lexus egy háromsávos út jobb szélső sávjában haladt, kanyarodni készült, ezért indexelt és lehúzódott jobbra. Mikor zöldet kapott, nem indult azonnal, az útszéli víznyelő körül homokzsákok állták el az útját. Miután néhány autó elment mellette, kikerülő manőverbe kezdett. A tesztpilóta a bal oldali tükörben látta ugyan a buszt, de meg volt győződve róla, hogy az megáll, vagy minimum lassít, tehát arra számított, nem fogja akadályozni a robotpilótát. Nem avatkozott közbe.
    Ha mindez egy hónappal korábban történik meg, nem lett volna baleset az ügyből – állítja a Google – ugyanis néhány hete változtattak, hogy kevésbé gépszerűen vezessen a szoftver. Konkrétan arról van szó, hogy eddig a sáv közepén haladt és onnan is fordult ha kanyarodni kellett, viszont emberi szemmel nézve ez nem túl életszerű (itthon a KRESZ is bünteti). Ehelyett, amikor egy élő sofőr kanyarodni készül, kihúzódik a sáv szélére, helyet hagyva a mögötte érkezőknek. Ennek szellemében programozták át a gépet, ami éppen csak a fránya útakadály miatt sorolt vissza középre.(forrás)

    Azért titkolózásról nincs szó, én azt fájlalom hogy az onboard felvételeket nem hozták nyilvánosságra az autó szemszögéből, illetve azt, hogy a havi beszámoló nem részletezi, milyen döntésmechanika és/vagy hibás kódolás vezetett a csattanásig.

    <!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

  • persil

    nagyúr

    válasz Snoop-y #16 üzenetére

    Én komolyan igyekszem, de egyszerűen nem bírom felfogni, hogy miért kell mindig, minden embernek a konspirációt keresni, de szó szerint mindenben....

    Nem is eresztem bőlére, de most komolyan kérlek, ne zavarodj meg, nem követ senki, a családodat sem fenyegeti az isis, nyugi, tényleg! Koccant a lexus, puff. Senkivel nem történt semmi, állítom már így is jobban "vezet" az ai, mint az autósok nagy része, hidd el, egyre jobb lesz.

    Titkolózásról meg szó sincs, pont annyit mondtak el, ami történt, egyszerűen nem kívánja meg az eset, hogy hónapokig ezen csámcsogjon a story magazin.

    Nem bűzlik itt semmi, nyugi :)

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Új hozzászólás Aktív témák