Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz bambano #36 üzenetére

    LOL, te egyre jobban meglepsz! :D Ezt honnap ...tad, hogy a rezsi olcsóbb vidéken? :D Egyezzünk ki egálban, lehetne erről vitatkozni, de itt nem érdemes...

    ツ Headphones on - World off

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #36 üzenetére

    "És képzeld el azt is, hogy nekem mennyibe kerül a fűtés"

    10 emeletesben még mindig kevésbé necces, mint mondjuk egy szarul szigetelt gázosban. Meg faluban sem csapdoshatod ki csak úgy a fákat, mert megbüntetnek a "környezetvédők". De ismét kérdezem: Miért kell összemosni azt, hogy ebben az országban kit hogyan húz le az állam azzal, hogy az egy alapjában véve jó ötlet, hogy van mindenhol net. A többi viszont a rendszer hibája, amiben élünk!

    De itt is jól látszik ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitás.

    Az nem számít, hogy minden másodpercben lehúzzák valamivel az embert és általában csilliárdos emberek profitálnak belőle még többet, de az mindenkinek bassza a csőrét, ha végre egy értelmes fejlesztés kerül kilátásba, mert

    "Nehogymá', hogy a falusinak még netje is legyen, mikor ingyen vág disznót, nekem meg x forintba kerül a szalonna a teszkóban."

    "Gyakorlatilag az internet az egyetlen dolog, amiben az én városi panelem jobb, mint a vidéki emberek életkörülményei."

    Meg van lift, meg nem kell havat lapátolni és még sok olyan "apróság", amit csak akkor nem vesz észre az ember, amikor nem kell megcsinálnia.

    (#37) ntomka: Attól függ. Egy falusi házban simán kiépíthetsz egy olyan zöld energián alapuló berendezést, hogy lecsatlakozhatsz az egész hálózatról. Ha van kutad és tiszta, akkor a víz kérdése is meg van oldva.

    Ha nagy a kerted, akkor termeszthetsz növényeket, tarthatsz állatokat, szóval az élelmiszer kérdése is meg van oldva.

    (#39) bambano: "Mondj egy rendesen működő nem kábeles szélessávú cuccot?"

    WiFi -> 54Mbit... 3-4 megabitet még a szomszéd Pistike Linksys routerén keresztül is elér az ember. :D

    "Szerinted annak a költségét nem verik le a fogyasztón?"

    Nem igazán értem az érvelésed. Egyszer az a bajod, hogy az állam húzza le az adódból, utána meg az, hogy a szolgáltató terheli meg az összes előfizetőjét a kiépítési költségekkel.

Új hozzászólás Aktív témák