Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz Penge_4 #46 üzenetére

    "Nehogymá', hogy a falusinak még netje is legyen, mikor ingyen vág disznót, nekem meg x forintba kerül a szalonna a teszkóban."

    "Egy falusi házban simán kiépíthetsz egy olyan zöld energián alapuló berendezést, hogy lecsatlakozhatsz az egész hálózatról. Ha van kutad és tiszta, akkor a víz kérdése is meg van oldva.
    Ha nagy a kerted, akkor termeszthetsz növényeket, tarthatsz állatokat, szóval az élelmiszer kérdése is meg van oldva."

    Zöld energia: ezzel csak az a baj, hogy mesterségesen fenntartják az árakat, így kiépítheted csillagászati áron, de mire megtérül, ugyanott vagy.
    Disznó vs teszkó, állattartás: csak azt felejtik el, hogy a disznót fel is kell nevelni, etetni kell, ami megint költség, ráadásul egyre drágább. Ugyanez vonatkozik minden állatra. Tudom miről beszélek, sokféle jószágot tartottunk régen. Az az igazság, összességében olcsóbb megvenni tecsóban, mint felnevelni, mert itt is érvényesül a tömegtermelés hatása, sajnos. Hogy miért éri meg tartani mégis: a tartásnak köszönhetően finomabb a húsa (vagy tojása, ha tyúk), na meg tudod mit eszel meg...
    Növények: amilyen az időjárás mostanában, nem igazán éri már meg azt sem. Két hete pont nálunk volt a nagy vihar, amiről a tv-k is beszámoltak. Mondanom sem kell, az ember veszi a magvakat, stb., aztán semmi nem marad belőle. Persze az üzletek polcai roskadnak az import árutól, ahova végeredményben mi is sorba állunk a veszteségeinkkel együtt (magvak ára, rossz vagy semmilyen termés, rengeteg befektetett energia). Akkor hol olcsóbb?
    Kút: Magyarországon már kevés helyen mernék fúrott kútból vizet inni...

    Az össz. rezsibe ne menjünk bele, írtam. Sok ismerősömmel próbáltuk már megfejteni, de ez képlékeny dolog, ahogy julius666 mondja, az egyéni preferencia sokat számít.

    ツ Headphones on - World off

Új hozzászólás Aktív témák