Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #31 üzenetére

    "Ezek a dolgok soha nem úgy működnek, hogy hogyan tudnánk jót tenni az emberekkel, hanem mindig úgy, hogy páran kitalálják, hogyan is kellene megint leszakítani pár 10-100 milliárdot a közös kasszáról és tudnak-e valami jól hangzó dumát mellétenni."

    Ezzel mélyen egyetértek. De ettől még az alapötlet hasznos lenne, hogy mindenkinek elérhető a szélessávú net 2010-ben, a másik ok miatt pedig a rendszert kell megdönteni, nem az ötletet leszólni.

    "Végül és elsősorban azt kellene kitalálni, hogy nem lenne egy ilyen projektből monopólium erősítő projekt."

    Mintha ma nem lenne tele az egész ágazat monopóliumokkal 1-1 területen.

    "Úgyhogy előre, mindenkinek szélessávot, a legutolsó horgászstégre is!!! ja, hogy közben ettől tönkremegy ez az ágazat, a társadalom, meg az összes ügyfél rosszul járt?"

    Neked könnyű Digivel, de képzeld már el, hogy egy faluban élsz, elköltözni nem tudsz, mert egy garázst nem tudsz venni a házad árából és még modemes nettel is szopsz ennek tetejében.

    "Tessék kiverni a kapacitás bővítését és ahova tényleg annyira nagyon kell a szélessáv, oda tegyenek le egy antennát, oszt jónapot."

    Ezekkel egy gond van. Hogy az adott lakóterület bizonyos százaléka szükséges hozzá. És épp ezeken a területeken van az, ahol főleg öregek élnek, akik magasról leszarják nemhogy a netet, hanem még a tévét is, minden technológiai vívmánytól elzárkóznak és ezekkel akarsz petíciót aláíratni?

  • julius666

    addikt

    válasz bambano #31 üzenetére

    az utat a világon a legtöbb helyen államilag építik, miután egyéb módon történő finanszírozása eléggé nehézkes

    pont mint az istenhátamögötti helyekre a netet

    Egyébként: az országnak van műholdas kapacitása (nem sok, de erre elég lenne). Nem tudom, most éppen mire használják. Tessék kiverni a kapacitás bővítését és ahova tényleg annyira nagyon kell a szélessáv, oda tegyenek le egy antennát, oszt jónapot.

    Ja bocs, ez rossz tanács, mert fillérekből megoldható költséghatékonyan és nem lehet rajta ellopni 50 milliárdot...

    Ki mondta hogy a szélessáv kábelezést jelent? Ha arról van szó, hogy minden lakáshoz kábelt húzzanak az én pénzemből, én is anyjukba küldeném az ötletgazdákat. Csakhogy nagyon nem erről van szó, lásd a cikket pl.:

    A szabályozás azt nem írja elő, hogy milyen technológiával kell biztosítania országszerte a sebességminimumot, az a szolgáltatókon múlik, hogy vezetékes vagy vezeték nélküli megoldást alkalmaznak-e.

    A vidék vs panel vitához meg annyit még hozzátennék, hogy neked majdhogynem a szomszédba van a munkahelyed, mindenféle vásárlási, szórakozási lehetőségek.
    Persze aki nem szereti a városi nyüzsgést, annak nem lesz jó a város.
    Én a magam részéről szerencsésnek mondhatom magam, mert pest közelében lakok, így én mind2 oldalnak kis túlzással az előnyeit kapom.

  • tuser

    aktív tag

    válasz bambano #31 üzenetére

    Akkor újra ... Eddigi hozzászólásaid alapján specifikusan pont neked gyakorlatilag egy fillért sem kéne fizetni ebbe a projektbe. Mivel 10+ emeletes panelban laksz, feltételezem becmapelt oda már a Digi, TNW, ... LANnet, 1-2 kábeles szolgáltató és nem kizárt hogy a matávék is húzzák már az Optinetet. Innentől a szolgáltatód tisztában van vele hogy ha emeli az árat, te egyszerűen átdugatod a kábeled a másik switchbe és letojod az ő szocproblémáját.

    Csak hogy megnyugtassalak. Én kis, 4 emeletes panelben tengődök egy demográfiai szempontból elöregedett lakótelepen. Egy AZAZ EGY darab kábelszolgáltató van, aki ( most már ) 11 ezerért oszt 10/1 Mbit -es, baromi instabil, néha félreroutoló netet. Ugyan ez a szolgáltató Békáson a 8-10 emeletes panelokban 50/25 -ös LANnetet ad 3,5k -ért. Akkor most ki fizeti kinek a netét ?

    Ja, nem is említettem hogy nálunk mióta megvették egymástól a területet, azóta írd és mond 0, ZÉRÓ, .... fejleszés volt !!!

    [ Szerkesztve ]

    4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

Új hozzászólás Aktív témák