Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz #16820480 #15 üzenetére

    Itt elég erősen mellényúltál szvsz.
    Smsweb-undormányok eleve a warez miatt jöttek létre, kimondottan az a céljuk, hogy törvénytelen anyagokat terjesszenek és ebből pénzt szerezzenek. A másik pont amiben tévedsz az, hogy az smsweb stb oldalak tuljadonosai saját maguk teszik fel a tartalmakat, így valószínű, hogy tudják mi van rajta...

    Ez egy tárhelyszolgáltató, ha kicsit elbillentjük a fejünket balra akkor akár tekinthető cloud-nak is. Amiket egyébként a gondolatmenetedet lekövetve kapásból be lehetne (kéne?) tiltani.

    Illetve ha kicsit tovább visszük a gondolatmenetet, akkor tiltsanak be minden céget, aki tárhelyet ad, ami alkalmas illegális anyagok megosztására. Ja, hogy akkor meg kéne szüntetni minden nyilvános (ingyenes vagy fizetős) e-mail szolgáltatást, tárhelyszolgáltatást, social networking oldalt, videonézegetőt stb?
    Sőt, miért ne gondoljodjunk mégtovább és legyen a posta kötelessége, hogy átvilágítsa a csomagot és ha cd vagy pendrive van a csomagban, akkor vissza a feladónak, mert biztos warezt terjesztesz. Sőt, szerintem a galambokat is lőjük le, mert lehet postagalmb és éppen warezos pendriveot cipel.
    Ha már itt tartunk, akkor szüntessük be a gyülekezési jogot minden 1 főnél nagyobb csoporta, hiszen könnyen előfordulhat, hogy cd/dvd-t vagy bármilyen adathordozót cserélnek, amin ugye lehet illegális tartalom. Ezt a tiltást fel lehet oldani, ha mindenki vállalja, hogy átvizsgálják amikor kilép a lakásából. Természetesen a testüregvizsgálat beletartozik, hiszen a likában elfér egy pendrive.

    Érted már mi a probléma ezzel a gondolkodással? :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #16820480 #18 üzenetére

    Akkor félreértettelek, azt hittem az smsweb alatt a régi warezszolgáltatókat érted, ahol emeltdíjas sms-t kellett küldeni, hogy letölthess.

    My bad, sorry :)

    szerk.: viszont a maradék lényege ettől függetlenül változatlan, csak akkor szokás teljes servert borítani, ha
    a) a tulajdonos nem szimpatikus valami nagykutyának (pl. megaupload)
    b) többszöri felszólítás ellenére se szedik le a törvénytelen anyagot (ebben az esetben szerintem jogos)
    c) az egész site célja illegális tartalmak terjesztése (?haszonszerzés céljából?)

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #16820480 #20 üzenetére

    Hát, pl. amikor voltunk haverokkal nyaralni, akkor utána én vágtam meg a videókat, és már nem emlékszem melyik, de valamelyik ilyen oldalon szórtam szét a vágott anyag egy részét.

    Szerintem sokan vannak ezzel így, hogy előfizet annyira amennyire kell, megosztja pikkpakk, aztán kész is. Ezekről meg nyilván nem fogsz a büdös életben tudomást szerezni, hiszen nem tartozik rád.

    A nyilvános, elterjedt fileok nagyrésze valóban warez vagy firmware vagy driver vagy valami hasonló, széles réteget célzó cucc. Ez nem jelenti azt, hogy maga a szolgáltatás rossz/gonosz.

    Mondjuk legyen a tök kézenfekvő példa:
    olyan baráti társasággal akikkel ritkán találkoztok elmentek nyaralni, az ebből készült kép/hanganyagról valaki vállalja, hogy készít nézhető verziót.
    Namost ha nincsenek ilyen oldalak, hogy juttatod el a készítőnek azt a ~40gb-nyi anyagot/fő?
    A készítő hogy juttatja vissza a kész ~8gb-os videót?

    Mert ezeken a site-okon kívül ha jól tudom a pendrive postázgatása van alternatíva kb.

    Jah, mielőtt fix ip + ftp server vagy hasonló megoldással lealáztok, vegyük figyelembe, hogy átlagjúzerekről beszélünk :)

    VIC20: nem, de előbb-vagy utóbb mind az lesz :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #16820480 #23 üzenetére

    Digi-féle 25mbit-es upload mellett rohangáljon a halál. :DDD
    mail.qq.com-ot nem ismertem, köszönöm! :R

    Egyébként igen, mindennel visszaélnek, még csak nem is biztos, hogy kevesebb az, aki visszaél vele, mint az aki nem, de ez ebből a szempontból irreleváns. Még mindig azt mondom, hogy monitoroztatni/betiltani marhaság, viszont ha illegális anyagot találnak rajta, akkor azt legyen kötelező 24 órán belül törölni és meg van oldva :)

    Amúgy se értem ki az a marha aki ezekkel az oldalakkal szenved. Ha már warez vagy bármi, akkor ott a torrent, ezerszer kényelmesebb, mint ezek az oldalak. :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák