Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz Tigerclaw #42 üzenetére

    ezzel csak azok nincsenek tisztában / lesz@rják, akik meghatározzák az árakat.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #42 üzenetére

    Lenne ebben értelem én azt hiszem. Pl szűkített szolgáltatásokkal piacra lehetne dobni olcsóbban is szoftvereket. Nem feltétlenül húsba vágó, de egyértelmű szűkítés, pl: lokalizáció elérhetősége. pl: albán xp 10 dollár, de csak albán nyelv tehető fel rá. Az összes többi feláras. Hülye ötlet? :F

    Hát annyiból biztos hülye ötlet, hogy én adok tanácsot az emesnek. :C

    (#45) GoodSpeed
    vagyde.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • ricsi99

    addikt

    válasz Tigerclaw #42 üzenetére

    Ott a pont. Ha az emberek meg tudnák venni ,akkor sokkal kevesebben használnának virágbolti verziót! Nem a felsö 10 000 röl beszélek ,ök már megvették a mi pénzünkön.
    Amig viszont a felhasználok nagy része nem tudja összerakni addig ez van.... Egy mezei core2 es konfig ára alacsonyabb mintha megvenné rá az összes software-t, ami egy átlag mezei user használ... s ha jol tudom a számitogép eladási statisztikai is meredeken lecsökkent.

    [ Szerkesztve ]

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • meszi3

    tag

    válasz Tigerclaw #42 üzenetére

    baromság
    1. vagy csökkented mindenhol a szoftver árát és elesel egy valag bevételtől, mert a gazdagabb területeken drágábban is megveszik

    2. csak a szegényebb területeken csökkented az árakat és várhatod a felhergelt módosabb réteg felhördülését és az ezzel járó bizalomvesztést + a gazdasági versenyhivatal embereit

  • dabadab

    titán

    válasz Tigerclaw #163 üzenetére

    "Operációs rendszerből és szoftverekből is csak az ingyenes, hobby termékek léteznének gépi kódban megírva"

    Ez abszolut nem igaz. A szoftverek szerzoi jogi vedettsege viszonylag kesoi fejlemeny (USA-ban: 1974), addigra mar eleg komoly operacios rendszerek keszultek es mar C is volt egy ideje (1972). Raadasul ez az erveles a jelenlegi helyzetet is figyelmen kivul hagyja, ugyanis a szoftverek donto resze hazon beluli megrendelonek keszul, vagyis a szerzoi jog lete vagy nem lete nem erinti oket.

    "A zenész nem csinálna CD-t, hanem csak élőzenét adna."

    Eleg sok zenesz ma is ugy tekint a CD-re, mint az elo koncertjei reklamjara, szoval csinalna.

    "Nincs pénzed megvenni? Akkor ne vedd meg."

    Es ez kinek az erdekeit szolgalna? A tarsadalmi erdek durvan az, hogy akinek nincs penze megvenni, az masolja le, akinek meg van penze megvenni, az vegye meg.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Tigerclaw #196 üzenetére

    "Nem érted a lényegét amit írtam."

    De, ertem. Csak megjegyeztem, hogy az, amit irtal, nincs osszhangban a valosaggal.

    "az ötletből azért lett termék, mert üzletre, pénzre lett alapozva."

    Ez nagyreszt igy van, viszont az abszolut nem igaz, hogy a szoftverbol csak es kizarolag a szerzoi jogi vedelmet kihasznalva lehet penzt keresni vagy arra uzletet epiteni. Sot: a szoftverfejlesztesek tobbseget ma is a szerzoi jogot nem erinto uzleti modellekkel finanszirozzak. Az a szoftver, amit kulon meg lehet venni es aminel egyaltalan felmerul a kalozkodas, mint gyakorlati problema, csak egy feltuno kisebbseg.

    "Jelenleg azt tartja életben a zene, film, vagy számítógépes iparágat, hogy még van aki fizet érte. Ha mindenki úgy állna hozzá, hogy ez nem lopás és gyerünk hajrá másoljunk mindent, akkor megszűnne az egész."

    Igen, igen, itt van a tevedesed esszenciaja, miszerint a masolas veszelyezteti a fenti iparagak komplett beveteleit es ez az, ami nem igaz. Hogyan masolsz le egy koncertet? Hogyan masolod le (es miert?) a Google szolgaltatasait vagy a Facebookot mukodteto programokat? Van egy csomo beveteli forras, ami nem a szerzoi jogra alapoz, ezekrol kovetkezetesen megfeledkezel.

    "Egyedül a hadiipar volt az aki nem üzleti alapon fejlesztett"

    A hadiipari is uzleti alapon mukodik (marmint a piacgazdasagokban, tervgazdasagokban meg a gazdasag tobbi resze sem).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Dany007

    veterán

    válasz Tigerclaw #196 üzenetére

    "Már az első viaszhengerekből is azért lett termék, mert vették az emberek, ahogy a balekitlemez, a kazetta, a beta, a VHS, a CD....mind azért lett kifejlesztve, mert a magáncég látott benne pénzt, látott benne üzletet."

    Ez teljesen igaz. Csak amit te sem vettél észre, hogy a világ eközben megváltozott. Alapvető változásokat hozott létre az internet. Az általad felsorolt termékek közül egy sem hozott ekkora változást. Sőt, mindegyiknél ugyan az volt a metódus. Megvettél egy fizikai hordozót a boltban és hallgattad. Ma már az internetnek köszönhetően nincs szükség sem hordozóra, sem kiadóra(!) ahhoz hogy meghallgasd. Nincs szükség egynél több kézzelfogható termék előállítására se.
    Kb olyan ez, mintha 5 éven belül feltalálnák és bevezetnék a teleportálást. Egy gombnyomással ott lehetsz Amerikában, Ausztráliában, aztán egy másik gombnyomással haza is jöhetsz. Alapvető változásról van szó.

    Ehhez a változáshoz kellene alkalmazkodnia az iparnak is. Különben elbuknak. 100 meg 200 éve is volt zene! De nem volt zene ipar! Ez a nagy különbség. Az elmúlt 50 évben egy külön iparág épült ki arra, hogy legyártanak valamit millió példányszámban azt valaki megveszi és hallgatja otthon. De ez az internet miatt kiesett. Megszűnni látszik. Betiltani nem tudod, mert mindig lesz valamilyen megoldás, ahogy korábban is volt. Hadd ne írjam le még egyszer milyen volt a 90-es évekbeli file cserélő :D
    Tehát egy lehetősége van az "iparnak" ha alkalmazkodik.

    iTunesból láttuk mi a megoldás. Azt kell csinálni. Mint mondtam az se baj ha elbukik a zeneipar. Talán örülnék is neki. Mert mindig lesz valaki aki tényleg csak szeretetből és hobbiból zenél majd nem pedig azért, hogy szarrá keresse magát rajta. Mert jelenleg az előadók 95% csak rommá akarja keresni magát. És kb annyit is érnek. Felőlem mehet a levesbe az összes.

  • Dany007

    veterán

    válasz Tigerclaw #203 üzenetére

    Az iTunes mintája igen is jó. Megveszel egy számot és egy számot fizetsz. Az már más kérdés, hogy mik a kötöttségek - milyen minőségben töltheted le stb - illetve mennyibe kerül.
    Én csak azt mondom, hogy az elképzelés jó. Hogy adott egy hatalmas adatbázis amiből te kedvedre választhatsz akár 1 darabot is. Amit letöltesz és a tiéd. Hallgatod. Mindez egységárra bontva, online igényes felületen.
    Ilyet kéne kialakítani film szempontjából is. Csak megspékelve egy videótékával, online streaming lehetőséggel. Az árazás már más kérdés. Egy új film BD kiadványa 8-10-15k forint körül mozog. Ami arányaiban véve se itthon se külföldön nem olcsó. Ennél jóval lejjebb kéne és lehetne is menni. Hiszen nincs szükség kiadóra, nincs szükség fizikai termék legyártására sem, ahogy külön bolthálózat kiépítésére és üzemeltetésére sem. Ha ezeket mind levonjuk akkor egy igen kellemes vállalható árat kapunk. Plusz ott az online kölcsönzés lehetősége is. Ezt is emberi áron meglehetne oldani.

    De örülök ha a többivel amúgy egyetértesz. :)

    @anulu:

    Ha már játéknál tartunk akkor azért szögezzük le, hogy igen sok játékfejlesztő nem kicsit nyereséges. Nincsenek azok földhöz vágva csak mert pár millióan letöltik. Gondolj csak bele hány Call of részt adtak ki az elmúlt pár évben? És mindegyik egy sémára épült egy motorra és így tovább. Gyakorlatilag új történetet kellett csak írni hozzá és kész is volt. Az összes kiadással egy vagyont kaszáltak. Itt a Gamepodon is lehetett olvasni, hogy hány nap alatt térült meg a teljes fejlesztési költség. Ahhoz képest, hogy mindegyiket millió számra warezolták le a netről. Mégis megéri nekik, mert jön a következő rész!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák