Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xpod

    addikt

    Érdekes olvasni egy ilyen cikke, mekkora felháborodás van miatta.

    Én pl ezzel kezdtem anno 256/64 Kb/sec és 1 gb havi korlát. Az elején nehéz volt megszokni, de kb 1 évig baromi jó megvoltunk vele. Utána szépen kezdte a szolgáltató fejleszteni a hálózatot és tologatta a csomagok határait, sebességeit, de még akkor is 3 évig bőségesen elég volt a 3GB-os 1000/256 Kb/sec-es net. Azóta már lasabb de korlátlan netünk van (otthon 768/192 Kb/sec, barátnőmnél 1248/256 Kb/sec). Voltam koleszos ahol minden szabad volt, akkor szoktam rá a torrentre.

    A korábbi tapasztalataim szerint, ha nem ész nélkül akarja az ember a az egész internetet letölteni, tehát ki is próbálja a programokat, megnézi a filmeket és meghallgatja a zenét, akkor bőségesen elég amit egy 1/1Mb/sec-es előfizetéssel le tud szedni. Ezzel az aránya is megmarad és a szórakozása is.

    Kérdem én, ha adott az 1Mbit-es net, amivel 24 óra alatt közel 86,5GB-ot lehet leszedni, ki az az ember, aki ezt ugyanennyi idő alatt meg is tudja nézni? Ez ha jól sejtem legalább 10 de inkább 20 darab HD felbontású film. Ez egy hónapra bőven elég.

    Részemről nyugodtan korlátozhatják, én havonta kb 40-50GB-ot töltök le. A vérpistikék meg részemről le vannak ejtve.

    Arról nem is beszélve, hogy vannak ugye seed szerverek, ha valaki annyira tölteni akar, béreljen egyet, kap xGB tárhelyet ahova azt szed, amit akar, ráadásul gyorsabban, és az adatforgalmai is csak egyszeres lesz.

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Új hozzászólás Aktív témák