Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Out

    addikt

    válasz Apollyon #4 üzenetére

    Szerintem ez a Lizard Squad egy nagy HOAX. Csak egy kitalált név, miután valahol leállás van, kiposztolják, hogy miattuk történt. Lehet 1 ember áll az egész mögött, aki csak figyel és posztol :D

    Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Apollyon #28 üzenetére

    "A legsúlyosabb probléma, hogy mindenki (többség) ezt veszi alapul, hogy ott mi történik"

    Ezzel kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, mivel még senki sem kért számon semmit tőlem, az alapján, hogy mit látott FB-n.

    De ezért sem a Facebook hibáztatható, hanem az illető, aki ott szaglászik.

    "Ezt persze merőben akadályozza a mértéktelenül posztoló, meg tagelő, akiknek nincs jobb dolguk, mint egész nap azt a sz*rt nyomni."

    Attól még, hogy van aki nem tud mértéket tartani, mástól ne vegyék már el a "játékszerüket".

    Ennyi erővel az alkoholt is be lehetne tiltani, pusztán azért, mert néhány ember nem bír mértéket tartani.

    Az már a társadalom hibája, hogy ezeket nem "kezelik", és ez sem a Facebook hibája.

    Az ókori görögök pl. kiutálták azokat, akik mértéktelenül sokat ittak. - visszatérve az alkoholos példára.

    "Az iwiwet vajon miért nem utálta így senki?"

    Jó kérdés, az semmiben nem különb, mint a Facebook.
    Talán csak annyi a különbség, hogy jóval kisebb felhasználói bázisa volt; vagyis csak az regisztrált rá anno, akinek célja is volt vele, és be volt már kötve hozzájuk a net. :D
    Illetve ott nem volt az egész világra kiterjedő adatbázisuk a felhasználókról.

    "Igenis, globális probléma, hogy már szinte nem is f*nghatsz úgy, hogy ne legyen valami nyoma facebookon."

    Ha nem akarod, akkor nem kerül ki az, amit nem szeretnél kitárni a nagyvilág elé; ez ilyen egyszerű. ;)
    (Különben értem, hogy költői túlzás, amit írtál.)

    Szóval igen, csodálkozom.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Apollyon #30 üzenetére

    Mondjuk ez is egy olyan dolog, hogy ha mindenki mértékkel és ésszel inna alkoholos italt, akkor sehol nem kéne szvsz betiltani a fogyasztását.

    Ezért sem az alkohol a felelős, hanem a sok alkoholista.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • AusWolf

    őstag

    válasz Apollyon #32 üzenetére

    Azért, mert valami ártalmas, még nem kell betiltani. A sok zsíros, erősen fűszeres étel, meg az édesség is káros, mégsincsenek betiltva. Egyeseknek nem okoz problémát az, hogy ilyen vackokon élnek, és minden héten orvoshoz járnak gyógyszerért, mert lassan szétrohadnak belülről. Az autó is lehet káros, ha egy pillanatra nem figyel eléggé a sofőr.

    Szerintem a fogyasztás törvényi szabályozása kész röhej. Nem vagyok gyerek, el tudom dönteni, hogy mi jó nekem, és milyen mennyiségben. A #28-as hsz-edben lévő hasonlattal élve: a társadalmat nem a drogok rombolják, hanem a drogfüggők, és a köréjük épült szervezetek.

    A Facebookkal sem a legalitás a probléma, hanem a függőség. Erre viszont azt mondom, hogy aki képes egy szociális szolgáltatás függőjévé válni, annak már alapból problémái vannak. Ezek többnyire olyan emberek, akikkel akkor se barátkoznék, ha nem lenne Facebook. Az meg, hogy a buszon a kamaszok a mobiljukat bújják ahelyett, hogy hülyéskednének, meg zajongnának, nekem csak jó. Legalább hagyják, hogy csendben olvassak, vagy nézzem a tájat. :)

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • BigManus

    addikt

    válasz Apollyon #37 üzenetére

    De nem fog összeomlani... Valószínű inkább a technikai probléma miatti kimaradás, de (sajnos) hatalmas az igény a facebookra.

    Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

  • alevan

    őstag

    válasz Apollyon #28 üzenetére

    A drogok is rombolják a társadalmat, betiltották.

    Khm. Az USA több államában már legális a marihuána fogyasztás és árúsítás.

    Amúgy ez a hozzáállás olyan, mint hogy torrenttel kalózkodik a fél világ, tiltsuk be. Igaz, hogy a linux dristribúciókat, játékokat, játékpatcheket is sokan így osztanak meg (pl. Blizzard), de az nem számít.

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • daczkó

    aktív tag

    válasz Apollyon #41 üzenetére

    Alapvetően hiteltelen vagy, ha olyan szavakat használsz "frászbúk"... Ilyenkor mindig eszembe jut, amikor két vallási fanatikus összetalálkozik... Mindkettő azzal akarja megoldani a problémát, hogy kiírja a másik pár százmillió - milliárd embert, hogy az ő fogyatékossága legyen az uralkodó. Persze váltig állítja mindkettő, hogy az ő képzeletbeli barátja az erőssebb és nem a másiké. Te pont ugyan ezt csinálod. Facebook a mumus, holott csak nem tudod használni vagy teljesen retardált ismerőseid vannak és csak a szemetet látod nap mint nap. De egyik sem az oldal hibája. Nekem személy szerint RSS olvasó lett a facebook. Követek ~ 25 oldalt és ha olyan hír van hozzá is szólok.

    /ignore wwenigma

  • mlinus

    őstag

    válasz Apollyon #41 üzenetére

    És abban is biztos lehetsz, hogy nem több százmillióan használják úgy a facebook-ot, hogy az a munkájuk vagy életvitelük rovására megy. Arra akartam rávilágíatni hogy mindenkinek megvan a hóbortja, és azt hiszem ha nem lenne facebook, lenne valami más helyette... egyébként arról meg nem is beszélve hogy megintcsak azt tudom mondani: nem kell mindenféle idiótát bejelölni vagy követni. Nekem van kb 30 isermősöm, "Lájkoltam" pár céget, szervezetet. Így összeömlesztve kapok híreket, látok eseményeket, érdekességeket. Nem tartom olyan borzalmasnak...

  • AusWolf

    őstag

    válasz Apollyon #43 üzenetére

    Parancsolj. :) Nem értem, mi a gond. Feltéve hogy legális, miért ne szívhatna el az ember alkalomadtán egy-egy stanglit? Vagy miért ne igyak meg a barátaimmal pár sört ha olyan a kedvem? A részeg ember sem túl hasznos a társadalom számára, mégis legális az alkohol a világ nagy részén.

    Ezeket a tiltásokat (ne füvezz, ne igyál, ne cigizz, ne k***ázz, stb) ügyesen belénk neveli a környezetünk és a társadalom, pedig szerintem semmi értelmük. Amíg az ember tisztában van a "kockázatokkal és mellékhatásokkal", és nem válik szokásává a dolog, vagyis megtartja a cselekvései felett az uralmat, addig semmi probléma nincs. Más kérdés, hogy a legtöbb embernek akkor sincs uralma a cselekedetei felett, ha minden ilyen szert és szolgáltatást megvonsz tőle. :U
    De ez már más téma, inkább visszakanyarodnék az eredetihez.

    A Facebook-problémára visszatérve, mindenre van megoldás. Én például nem olvasom a hírfolyamot, hanem egyből a saját üzenőfalamra lépek fel. A chat is ki van kapcsolva, így akármikor lehet nekem írni, én meg majd elolvasom ha ráérek, és kedvem is lesz hozzá. Ha valaki az üzenőfalamra posztol, azt csak én látom, és ezt az ismerőseim tudják, ezért nem posztolnak naponta ötmillió dolgot. A mobilomon nem frissítem a Facebook klienst, és nem is vagyok rajta bejelentkezve. Ha valaki ír, akkor meg kell várnia amíg gép elé ülök, és kedvem támad elolvasni. Ha sürgős, akkor ott a telefon, amit ha a kedvem úgy tartja, vagy épp hívást várok, akkor talán fel is veszek. :D Szeretek én is elérhetetlen lenni, és nem tudni minden ismerősöm apró mozdulatairól, de ebben nem gátol meg a Facebook, és a rajta lévő kb. 150-200 ismerősöm sem. :)

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Új hozzászólás Aktív témák