Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz sz.balazs.95 #25 üzenetére

    Mondjuk a facebook-kal nem lenne akkora baj, ha nem használná a többség agyatlan módon, persze tisztelet a kivételnek.
    Meg: nem lopná az adataidat, nem logolná az összes tevékenységedet az egérmozdulatoktól kezdve a log -in/out-okon át a földrajzi helyekig stb.

    A további probléma, hogy függőséget okoz, gyakorlatilag korlátlan képfeltöltés, posztolás lehetősége ész nélkül. Nincs korlát, és az emberek nem tudnak mértéket tartani.

    A legsúlyosabb probléma, hogy mindenki (többség) ezt veszi alapul, hogy ott mi történik stb. Ha már nem rakom oda ki hogy kapcsolatban vagyok-e vagy sem (márpedig nem rakom ki) akkor rákérdeznek, "már nem vagy együtt a barátnőddel?".

    Az embereknek miért kell feltétlenül betagelniük, hogy éppen hol tartózkodnak, és ráadásul azt is hogy kivel vannak?

    Ha nem lenne muszáj néha használnom, akkor is csinálnom kellene egy accountot néhány közeli ismerőssel, hogy letilthassam a tagelést, hogy olyan képeken, amiket nem vállaltam hogy felkerüljenek rólam, legalább ne legyek rajtuk betagelve. Meg a helyszínek se, hogy mikor, mit csináltunk. Meg amúgy is, kb elkerülhetetlen, hogy ne kerülj fel a "nagy rendszerbe". Ha már nem akarok felkerülni, akkor ezt hadd dönthessem el én.
    Ezt persze merőben akadályozza a mértéktelenül posztoló, meg tagelő, akiknek nincs jobb dolguk, mint egész nap azt a sz*rt nyomni.

    A drogok is rombolják a társadalmat, betiltották. Ez is rombolja valamilyen szinten, csak nincs rövidtávon akkora tünete, így a mértéktelenség nem annyira szembetűnő.

    Az iwiwet vajon miért nem utálta így senki? Miért nem szurkolt egy jó nagy közösség, hogy haljon már le? Persze aztán mégis lehalt, mert elhagyták. De nagy haterek (legalábbis ennyi) biztos nem volt. Korlátok között lehetett használni, volt pár funkciója, és itt kimerült az egész.

    Igenis, globális probléma, hogy már szinte nem is f*nghatsz úgy, hogy ne legyen valami nyoma facebookon.
    Egy csomó ember heti szinten órákat meg 12 órákat lóg előtte.

    És még csodálkozol, miért utálják ennyien a frászbukot :F

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák