Új hozzászólás Aktív témák

  • AusWolf

    őstag

    válasz Apollyon #32 üzenetére

    Azért, mert valami ártalmas, még nem kell betiltani. A sok zsíros, erősen fűszeres étel, meg az édesség is káros, mégsincsenek betiltva. Egyeseknek nem okoz problémát az, hogy ilyen vackokon élnek, és minden héten orvoshoz járnak gyógyszerért, mert lassan szétrohadnak belülről. Az autó is lehet káros, ha egy pillanatra nem figyel eléggé a sofőr.

    Szerintem a fogyasztás törvényi szabályozása kész röhej. Nem vagyok gyerek, el tudom dönteni, hogy mi jó nekem, és milyen mennyiségben. A #28-as hsz-edben lévő hasonlattal élve: a társadalmat nem a drogok rombolják, hanem a drogfüggők, és a köréjük épült szervezetek.

    A Facebookkal sem a legalitás a probléma, hanem a függőség. Erre viszont azt mondom, hogy aki képes egy szociális szolgáltatás függőjévé válni, annak már alapból problémái vannak. Ezek többnyire olyan emberek, akikkel akkor se barátkoznék, ha nem lenne Facebook. Az meg, hogy a buszon a kamaszok a mobiljukat bújják ahelyett, hogy hülyéskednének, meg zajongnának, nekem csak jó. Legalább hagyják, hogy csendben olvassak, vagy nézzem a tájat. :)

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Új hozzászólás Aktív témák