Új hozzászólás Aktív témák

  • AusWolf

    őstag

    válasz Apollyon #43 üzenetére

    Parancsolj. :) Nem értem, mi a gond. Feltéve hogy legális, miért ne szívhatna el az ember alkalomadtán egy-egy stanglit? Vagy miért ne igyak meg a barátaimmal pár sört ha olyan a kedvem? A részeg ember sem túl hasznos a társadalom számára, mégis legális az alkohol a világ nagy részén.

    Ezeket a tiltásokat (ne füvezz, ne igyál, ne cigizz, ne k***ázz, stb) ügyesen belénk neveli a környezetünk és a társadalom, pedig szerintem semmi értelmük. Amíg az ember tisztában van a "kockázatokkal és mellékhatásokkal", és nem válik szokásává a dolog, vagyis megtartja a cselekvései felett az uralmat, addig semmi probléma nincs. Más kérdés, hogy a legtöbb embernek akkor sincs uralma a cselekedetei felett, ha minden ilyen szert és szolgáltatást megvonsz tőle. :U
    De ez már más téma, inkább visszakanyarodnék az eredetihez.

    A Facebook-problémára visszatérve, mindenre van megoldás. Én például nem olvasom a hírfolyamot, hanem egyből a saját üzenőfalamra lépek fel. A chat is ki van kapcsolva, így akármikor lehet nekem írni, én meg majd elolvasom ha ráérek, és kedvem is lesz hozzá. Ha valaki az üzenőfalamra posztol, azt csak én látom, és ezt az ismerőseim tudják, ezért nem posztolnak naponta ötmillió dolgot. A mobilomon nem frissítem a Facebook klienst, és nem is vagyok rajta bejelentkezve. Ha valaki ír, akkor meg kell várnia amíg gép elé ülök, és kedvem támad elolvasni. Ha sürgős, akkor ott a telefon, amit ha a kedvem úgy tartja, vagy épp hívást várok, akkor talán fel is veszek. :D Szeretek én is elérhetetlen lenni, és nem tudni minden ismerősöm apró mozdulatairól, de ebben nem gátol meg a Facebook, és a rajta lévő kb. 150-200 ismerősöm sem. :)

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Új hozzászólás Aktív témák