Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LGLuke

    őstag

    válasz Morden24 #31 üzenetére

    Jogilag igazad van, de egyébként szerintem nincs.

    Biztosan emlékszel arra, amikor sok-sok cég támadta a MS-ot, hogy saját böngészője azért olyan "népszerű" (vagy inkább elterjedt) a közvélemény-kutatásoknál, mert az OS része.
    Persze igazából az emberi lustaság okozta ezt. Ugyanis az előtelepített böngészőt a legtöbb átlagos, vagy egyszerű user nem cserélte le és továbbra is XP esetében IE6, vagy a frissítése maradt használatban.

    MS kiadta a böngésző választót, így net kapcsolat esetén bármelyik nevesebb browser telepítésre kerülhetett az amúgy tapasztalatlan felhasználók gépeire, hiszen power userek úgyis eldöntötték az IE integráltsága mellett is, hogy melyik böngészőt használják nap, mint nap.

    Vegyük az Ubuntut, ott miért kerül alapból telepítésre az FF?

    Látod a válasz primitív: az MS egy világcég, mely monopol közeli helyzetben van, így a böngészők fejlesztőit nagyon is érdekelte, hogy mekkora részesedést kaphatnak az MS tortájából. Ubuntu ehhez képest csak egy kis piszok.

    A hosszú bevezetőből oda szeretnék kilyukadni, hogy igenis szükség lehet a diszkriminációra.
    A Facebook az egész világ számára ismert közösségi oldal, s mint már feljebb is említettem, mint soha sehol, itt is tilos kiadni 3. félnek a felhasználók adatait.

    Ott bukik a dolog, hogyha én egy alkalmazást igénybe veszek, akkor nem a Facebooknak kellene az alkalmazás rendelkezésére bocsájtania az adataim, hanem nekem. Ebben az esetben igenis kérje el az alkalmazás újra az adataimat, és akkor a Facebookot sem érheti semmilyen vád.

    Lehetséges, hogy egy kis közösség által használt szoftver estében a jogi- és erkölcsi védelmed még helytálló lenne, de világviszonylatban szerintem nem az.

    Ráadásul én megoldást is kínálok a probléma kiküszöbölésére.

  • Syl

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Morden24 #31 üzenetére

    hülyéket védünk annak érdekében, hogy hülyék maradhassanak.

    Csak így lehet irányítható birka-társadalmat létrehozni...

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés