Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dajkopali #9 üzenetére

    Mondom, nem ismerem a Facebookot, így nem tudom, hogy milyen adatokról van szó, vagy éppen mennyire volt látványos a figyelmeztetés.

    Ettől függetlenül valahogy a közösségi oldalak elleni fikázást egy kicsit túlerőltetettnek érzem - olyansinek, amit az emberek "divatból" csinálnak; hogy kicsit faramucin fogalmazzam meg: divatból lázadnak valami ellen, ami divat.

    Sectumsempra - For Enemies

  • #16820480

    törölt tag

    válasz dajkopali #9 üzenetére

    amikor változtak az adatvédelmi szabályok, akkor egyrészt erről már hetekkel előtte volt közlemény, amit minden bejelentkezéskor láthattak a userek, plusz amikro ténylegesen megváltozott, akkor az első blépéskor egyből odavitt, hogy nézzem át a privát beállításaimat. ennél többet nem tudom hogyan lehet. aki meg lusta átnézni (5 perc), az meg úgy járt.
    amúgy nem kell szerintem nagyon trükközni az adatlopással, elég egy vicces kvízt vagy játékot íni, ainek meg kell engedni, hogy hozzáférjen az adatlapodhoz, ha használni akarod, és egy tonna ember önként fog rákapni.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz dajkopali #18 üzenetére

    szerintem csak tudatosítani kellene az emberekben, hogy mi is történik. ahogy nem tapétázzuk ki a ház falára kívülről a személyes fotóinkat, adatainkat, hogy bárki lássa (és lefényképezze -- streetview dolog :D), úgy meg kell fotnolni, hogy mit és kivel oszt meg a felhasználó. ha valaki gondatlan, és mindenhol elszór magáról információkat, adatokat, majd ezzel valaki visszaél (a való életben), akkor az nem a városvezetőség/-felügyelőség (avagy a közösség vezetésének) hibája, hanem azé az emberé, aki ezt nem tudta ésszel felmérni.
    egyszerűen fel kell készíteni az embereket az új felületekre, amik eddig nem voltak részei az életnek.
    a másik érdekes kérdés szerintem, hogy milyen személyiségi jogszabályok vonatkoznak ugye a facebook üzemeltetőire. mivel ez egy amerikai cég, így gondolom az amerikai törvények érvényesek. de a bökkenő az, hogy ez egy nemzetközi cég, és a világ minden részéről vannak felhasználók, másfajta szokásokkal és igényekkel. ahogy a google is belefutott ebbe a streetview kapcsán.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz dajkopali #9 üzenetére

    A legutóbbi adatkezelési változtatásuk annyira észrevehetetlen volt, hogy sokszor betolta az oldal közepébe a dolgot. Nem csak egyszer, tényleg sokszor, még ha beállítottam, akkor is pár alkalommal.

    Abban egyébként tényleg igaza van a csókának, hogy változnak az igények, adatkezelési mentalitása az embereknek. A törvényeknek is lassan idomulni kell az ebmerekhez talán, mert lassan már inkább hátráltatni fogja őket. Hogy ez miképpen vihető végig jól, az más kérdés. Persze a helyzet érdekes, mert most megint inkább tudatlanként kezeljük az átlagembert, ahelyet, hogy gondolkodó lényként látva felkészítenénk a világra. S a jelek szerint ezt nem akarják megtenni s efelé alakítani az oktatást, a nevelést.

  • Integra

    titán

    válasz dajkopali #9 üzenetére

    pontosan.
    az az alap felállás, hogy default nyílvános minden adatod és ha picit olvasol akkor mindent le tudsz tiltani. továbbá, hogy a legtöbben úgysem foglalkoznak a beállításokkal és már lehet is adatot gyűjteni, mert jogilag eleget tettek a beállítási funkciók elkészítésével és a figyelmeztetéssel. sajnos a jogszabályok pont azt nem fogják mondani, hogy default minden titkos legyen, és ebből az állapotból engedélyezhetsz meg adatokat a külvilág felé.
    nem hülyék ezek..
    minden esetre aki picit figyel, az látja, hogy a jelenlegi felállásban kb mindent le tudsz tiltani fészbúkon kifelé, még fotókat is. egyszerűen meg lehet nézni, kétszer reggelsz, kapcsolat felvétel előtt megpróbálod magad megkeresni és játszol a beállításokkal. majd felveszed a másik éned és szintén játszol a beállításokkal.
    elkell fogadnunk azt, hogy mi saját magunk vagyunk felelősek a saját személyes adataink védelméért, a szolgáltatók ezt nem fogják megtenni, ugyanakkor az alkalmazásokban ott lesznek a teljes titkosításra is való funkciók.
    ez kb olyan mint mikor átvittem a westeltől a pannonhoz a telszámokat, új előfizetés és a köcsögök peresze nem mondták, hogy jaaaa, a titkosított westel számaink az új előfizetéssel nyílvánosak és ennek értelmében kiadják őket reklámcélokra.. a rohadt borvacsora kínálókat meg fél év alatt tudtam lerázni (a titkosítás után)...
    szóval a mi feladatunk default szkeptikusnak lenni.
    hozzá teszem hogy a fészbúk beállítások sem tökéletesek, a belső körök meghatározása, flaggelése még mindig szar és ha valaki egyszer ismerős, ebben az esetben még mindig nem lehet az egyes információkat személyre bontva engedélyezni egyenként..

    ami engem zavar az egészben, hogy 25 évesen annyi felelősség kellene legyen benne már, hogy ne haradja el ész nélkül azt, amit a dolgozói a kezébe nyomnak..

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák