Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz dajkopali #9 üzenetére

    pontosan.
    az az alap felállás, hogy default nyílvános minden adatod és ha picit olvasol akkor mindent le tudsz tiltani. továbbá, hogy a legtöbben úgysem foglalkoznak a beállításokkal és már lehet is adatot gyűjteni, mert jogilag eleget tettek a beállítási funkciók elkészítésével és a figyelmeztetéssel. sajnos a jogszabályok pont azt nem fogják mondani, hogy default minden titkos legyen, és ebből az állapotból engedélyezhetsz meg adatokat a külvilág felé.
    nem hülyék ezek..
    minden esetre aki picit figyel, az látja, hogy a jelenlegi felállásban kb mindent le tudsz tiltani fészbúkon kifelé, még fotókat is. egyszerűen meg lehet nézni, kétszer reggelsz, kapcsolat felvétel előtt megpróbálod magad megkeresni és játszol a beállításokkal. majd felveszed a másik éned és szintén játszol a beállításokkal.
    elkell fogadnunk azt, hogy mi saját magunk vagyunk felelősek a saját személyes adataink védelméért, a szolgáltatók ezt nem fogják megtenni, ugyanakkor az alkalmazásokban ott lesznek a teljes titkosításra is való funkciók.
    ez kb olyan mint mikor átvittem a westeltől a pannonhoz a telszámokat, új előfizetés és a köcsögök peresze nem mondták, hogy jaaaa, a titkosított westel számaink az új előfizetéssel nyílvánosak és ennek értelmében kiadják őket reklámcélokra.. a rohadt borvacsora kínálókat meg fél év alatt tudtam lerázni (a titkosítás után)...
    szóval a mi feladatunk default szkeptikusnak lenni.
    hozzá teszem hogy a fészbúk beállítások sem tökéletesek, a belső körök meghatározása, flaggelése még mindig szar és ha valaki egyszer ismerős, ebben az esetben még mindig nem lehet az egyes információkat személyre bontva engedélyezni egyenként..

    ami engem zavar az egészben, hogy 25 évesen annyi felelősség kellene legyen benne már, hogy ne haradja el ész nélkül azt, amit a dolgozói a kezébe nyomnak..

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák