Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz ViZion #37 üzenetére

    Szerintem a tanyádon akkor sem kell bejelentened ha esetleg erre lesz törvény :) Nem hinném hogy kivonulnának a tekesek, de még a körzeti megbízott sem igen venné a fáradságot hogy megnézze regisztrált-e a drón :)

    Légpuskával csak kb. 15 méteren belül játszik, annál meszebb biztos hogy nem tudod eltalálni. Viszont ez elég is, mert ez kb. egy 15 méter sugarú "gömböt" jelent, ez meg bőven lefedi egy átlagos családi ház kertjének területét, szóval ha x-y kordinátában meszebb van akkor már a szomszéd felett van.

    Felfelé meg 15 méteren felül már kevésbé zavaró, jó eséllyel észre sem veszel egy 30-50 méter magasan repülő drónt. Meg aztán oda már vagy tácsöves puska vagy sörétes kell, azzal meg senki nem fog a kertjében lövöldözni.

  • EmberXY

    addikt

    válasz ViZion #37 üzenetére

    "...Csak jó magyar szokás szerint..."

    Ha arra gondolunk, hogy az újévi tűzijátékokat is gyakorlatilag bárki használhatja, a "betiltott" petárdáról nem is beszélve, túl nagy korlátozásra nem kell számítani a drónoknál sem. Majd talán 5-10 év múlva, amikor már utasszállító repülők fognak lezuhanni miattuk, akkor talán elgondolkodnak rajta. Néhány adó majd ki lesz vetve valószínűleg, ahogy írtad, kb ennyi lesz. :D
    A biciklis témához annyit tennék hozzá, hogy én még a hagyományos bicikli használatát is minimum KRESZ vizsgához kötném.

    Porthoszx: a lövöldözéssel az a gond, hogy egyrészt (szerencsére) nem lövöldözhetünk kedvünkre, másrészt úgy a drón is megsérül, és mivel nagy valószínűséggel szinte mindenkinek lesz ilyenje a közeljövőben, ezért sok ilyen eset lenne, ez pedig rengeteg galibát okozna, jobb a békesség már előre is... Valami egységes, mindkét fél számára elfogadható szabályozás kellene, ezért írtam a zavaró rendszert, ami csak "elkergetné", de nem tenne kárt benne. :D

    Up the Irons!

Új hozzászólás Aktív témák