Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pero

    senior tag

    nekem több "gondom" is volna a cikk tartalmával kapcsolatban.
    1, értem én h most terjednek a repülésre kész drónok,de eddig is volt kereskedelmi forgalomban kapható olyan helikopter pl ami erre alkalmas volt vagy akár kis repülőgépek, és ezek mind képesek voltak ill most is azok egy kis kamera hordozására.. nem értem azt h most mitől aktuálisabb,
    2, azon gépek melyek olyan minőségű képet képesek készíteni amik jelen korunkban "értékelhetőnek" minősülnek valljuk be nem 2Ft ért szaladgálnak a boltokban sem így megint csak nem érzem h most mitől terjednének jobban.( vagy lehet jobban élünk mint 4 éve? :D)
    3. ami a végén volt h "a legtöbb esetben valamely internetszolgáltató által biztosított internethálózaton,.."
    én olvasgattam elég sokáig mielőtt az én multikoperem megvásárlásra került és az h egy kopter FPV vel repül és egy adott frekvencián lesugározza a kamera képét egy vevőre majd azt megjeleníti egy kijelző, az azért elég távol áll a előbbi idézettől.
    4. a jelenleg is hatályos szabályozás értelmében 30m alatt lakott területen belül repülni tilos, felette meg hatósági engedély kell valamit repülési terv.....stb valamint minden ilyen eszközzel amit távolból irányítunk legyen az modellrepülő, vagy helikopter netán drón szabályszerűen csak modellező reptereken lehet repülni frekvencia egyeztetés után.

    tehát ha a fentieket figyelembe vesszük nem a szabályozás a kérdéses, hanem annak betarthatósága.
    mert pl ha én a saját kertemen belül repkedhet is,(adok magamnak felszállási engedélyt :) ) viszont kirepülök onnan és ne adja az ég de olyan fölé/felé repülök aki/ami nem szeretné ezt is hogyan tudják meg h honnan szált fel, mert ezek a gépek elég gyorsan tudnak mozogni (ebben igazat adok a cikktartalmának) viszont mire valaki odatalál a leszállási helyre addigra a "pilóta" már rég tovatűnhet a szerkezettel együtt.

    azon már fent sem akadok, hogy azon kopterek amik mindezekre képesek amitől a cikk tart h követhetnek vkit sok sok percen át. elég ritkásak lehetnek a tisztelt publikumnál, hiszen ami ilyen hatótávú illetve ennyi felszereléssel képes ilyen sokat repülni az már egy autó árával vetekszik igencsak erősen illetve nem igazán kapható kereskedelmi forgalomban, hanem egyedileg épülnek, így megint csak eljutottunk a megfoghatatlan kategóriába

  • Pero

    senior tag

    válasz BlackPriest #32 üzenetére

    itt a hangsúly a gondolom-on van mert azért ez nem ilyen egyszerű, ennyi erővel peckelj ki egy mikrót és indítsd be nyitott ajtóval, zavarni fogja a környéken élők wifijét is meg vszinüleg még nagyon sok mást is, viszont ahogy pár hszel korábban írták ha elkapnak akkor azt csúnyán büntetik..

  • Pero

    senior tag

    válasz Jack@l #36 üzenetére

    sikló alatt szerintem ilyesmire gondol.

    ami a többit illeti szép és jó az a követő repülő e azért 1 kérdést még nem nagyon oldottak meg, mégpedig azt hogy a tereptárgyakat nem nagyon tudjak kikerülni, pl villanyoszlop kábelek.....
    nem egy kickstarter van ami ezzel próbálkozik....

    MaCS_70: mint már korábban írtam amitől te tartasz az már réges-régen szabályozva van, a gond a szabályok betartása illetve betartatása, én inkább ezen gondolkodnék a helyükben.

    [ Szerkesztve ]

  • Pero

    senior tag

    válasz Jack@l #42 üzenetére

    még nagyon jó optikákkal és érzékelőkkel is necces lenne h mindent vegyen figyelembe pl egy hulló falevéltől ne torpanjon meg mondván azt bedarálja...

    Molk. ha rendszámhoz kötik vagy magát a "pilótát" engedélyhez az egy dolog. de még mindig sztem a kérdés mi van akkor ha pl rendszám nélküli gépet látsz.... jelenkorban még az autóknál is gondot okoz megtalálni egy egy autót, akkor mi lenne egy kopterrel...

    leszedni sem lehet ugye őket mert reptében 1 részt nem tudhatod engedéllyel van/lesz e a levegőben. illetve ha leesik és kárt okoz akkor ugye kié a felelősség.....

  • Pero

    senior tag

    válasz Snoxhill #117 üzenetére

    azért ha a naza-v2 csak kicsit lenne 10eFt felett akkor már hegyekben állna nekem otthon :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák