Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arena87

    aktív tag

    A cégvezető szerint az elmúlt években a zenefogyasztási szokások radikálisan átalakultak. Ma legális és illegális internetes források tömege kínál ingyenesen zenéket, kezdve a YouTube-tól a torrentig. De a digitális repertoárbőségnek köszönhetően amúgy is rövidebb ideig hallgatunk egy-egy számot, melyek így nem is érnek annyit számunkra, mint korábban. Horváth Szabolcs azt mondja: a kiadók nem voltak hajlandóak a megváltozott helyzethez igazítani az árakat. „Egy drasztikus árcsökkentésre lett volna szükség, az árat még csak nem is a felére, hanem a tizedére vagy még annál is alacsonyabb szintre kellett volna leszorítani. Ma Magyarországon dalonként 5-10 forint lenne a zene reális ára: hogy egy buszjegy áráért két CD-nyi anyagot kaphassunk. Ehhez képest a legolcsóbb számok nálunk 199 forintba kerültek, amiből 70 forint ment a közös jogkezelőkhöz. Innen tudtunk indulni” – vázolta, miért volt fenntarthatatlan az üzleti modell.

    Teljes mértékben igazat adok.:K

    Amikor felmentem songo oldalára és nézem CoB 650 Huf. gondoltam kár hogy nem ismertem hamarább. Aztán lesem 2 szám 650 Huf, aztán egy album (10szám) 3800 Huf, mondom hát jó édeseteket, annyit nem adok ki ezért. :W

    [ Szerkesztve ]

    東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

  • Arena87

    aktív tag

    válasz 5h4rK #3 üzenetére

    Így van, mikropayment-é a jövő! :R

    A másik meg igazán nagy zene rajongók úgy is megveszik a zenéjüket ezeknek az előadóknak.

    [ Szerkesztve ]

    東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

Új hozzászólás Aktív témák