Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Mondjuk mi, vidékiek azért ilyenkor átérezzük a helyzetet, mert szívhatjuk a fogunkat azon, hogy amiért itt olykor 50 Mbitet se kapunk, más után már utánadobják az 1Gbitet.
    Ilyenkor azért jó lenne, ha a versenyhivatal kikényszerítené a kötelező hálózatfejlesztést a kevésbé kiépült körzetekbe is, mert így amire itt 1Gbit lesz, addigra a "panelpatkányok" már 1Tbiten fognak szörfölni... :U

    Mondjuk especiel én nem panaszkodhatok, mert itt van 500Mbites UPC net. Csak éppen annyiért, amennyiért a Digi már 1Gbitet ad...
    Viszont egy utcával feljebb már csak ADSL van, azonos áron 50 Mbit...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Látom sokan felszívták a harag-port. :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz DeFranco #31 üzenetére

    Lehetne erről hosszas vitát folytatni, érvekkel és ellenérvekkel, és annak értelme is lenne.

    Vagy lehet troll módra kifigurázni, és akkor értelmetlen zagyvaság lesz a vége.

    Szerintem én az elsőt képviseltem, de ha Te ez meggondolatlanságnak mondod, akkor biztos alaposan átrágtad a témát, és értetted miért írtam azt, amit írtam, és ebbeni meggyőződésed alapján nyilatkoztad ezt....

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Jé, lehet itt értelmes vita is, nem csak olyan üres puffogás, mint a #26, #27, #28 esetében volt. ;)

    @DeFranco: Volt GVH döntés a mobilszolgáltatás esetén, volt EU-s döntés a roamingdíjaknál, volt a telefonhálózatokkal kapcsolatosan ugye és így tovább.

    Én sem azt mondtam, hogy van tökéletes megoldás, de felhoztad troll módra a metrót - na a metrót sem csak azok fizetik (adójukon keresztül), akik használják. Rossz példáddal élve itt is lehet állami támogatással élni.
    Vagy fordítottan, olyasmi szabályozást hozni, amely korlátozólag lép fel azokkal szemben, akik "csak" a kiépült lakótelepeken szolgáltatnak. Vagy területi alapú "leosztásokat" hozni, ami a szabad versennyel ellentétes, dehát ugye például a gázszolgáltatást is államosíták kis hazánkban. Márpedig az internetelérés is már alapszolgáltatás emlékeim szerint. És igen, ez bizony azt is jelenti, hogy vidéken (ahol drágább kiépíteni) nem adhatják a gáz vagy áram vagy vízszolgáltatást sem drágábban, mint a fővárosban.

    Mondod, hogy de itt gigabitekről beszélünk. Igen, mert ehhez is kell egy infrastruktúra. Amit ki kell építeni. Ha ezzel az erővel nézzük, akkor valójában a Telekomnak vagy a UPC-nek se kellene a vidéki felhasználókkal foglalkozni, megtehetnék, hogy akkor ők kilépnek arról a piacról*, oszt csak a jól tejelő, nyereséges területeken szolgáltatnak. Ahogy a Digi. No az ilyen helyzetek megakadályozása is a GVH feladata...

    *Volt olyan esetünk, hogy 15 méter kábelt kellett volna kihúznia a Telekomnak, de nem érte meg nekik (egy fogyasztóért érthető...), szóval nem volt szolgáltatás. De még úgy se, hogy mi kifizettük volna a járulékos költségeket....

    @tomazin: de hogy egy nagyon egyszerű példát mondjak: t-com olyan területen ahol van konkurencia olcsóbban adja a szolgot, mint ahol nincs. ld. flip.

    Na ezek azok az esetek, amik azért valjuk be, bicskanyitogatóak... És igen, az ilyen lépésekre a piaci helyzet kényszeríti a Telekomot is...

    btw nem csak vezetéken létezik net, és flottás mobilnetcsomagok már egész értelmes áron elérhetőek, ami azért jobban lefedi az országot.

    Csak éppen korlátozott adatmennyiséget adnak, addig jól néz mondjuk, amíg egy 50Mbit-es ADSL-hez nézzük, hiszen akár 75-150Mbit is lehet a sávszél, hasonló árért - csak éppen 7-10GB adatforgalomig. A plusz GB-ok pedig durva áron vannak mérve. Másfelől pedig hát garantált sávszéll, no, az nincs.

    @pekfiu: Eddig sem ültem magas lovon, az idézőjel szerinted miért volt ott?

    Ha esetleg így érthetőbb, olvasd el Televan #8-as hsz.-ét, azon is felhúzhatná magát a vidéki, mégse húzza fel magát. Én sem sértőnek szántam az adott szót, hanem poénnak...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hobizoli #63 üzenetére

    Ettől még nincs garantált sávszélesség, nemdebár?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hobizoli #74 üzenetére

    Sacc per kábé ezért Don Quijote küzdelem megértetni, hogy ez nem csupa öröm és üdvrivalgás...

    Az átlag ember ebből csak annyit lát, hogy ahol a Digi szolgáltat, ott jó.

    Addig nem is probléma, amíg versenyhelyzetet teremt, mert önmagában a verseny arra ösztökéli a piacot, hogy jobb / olcsóbb szolgáltatást nyújtson, ami nyilván jó a szolgáltatást igénybe vevőnek.

    A probléma az, hogy a Digi csak ott versenyzik a vevőkért, ahol gyorsan megtérül a befektetése - erről szól ez a hír is.

    Lent már olvashattad hol ezzel a probléma - a Telekom és a UPC is mondhatná azt, hogy oké, akkor lesz@rja ő is az alacsony megtérülésű részeket, és ott nem fektet be. És bizonyos szintig mondja is. Kell is mondania, ha versenyezni akar a Digivel. Mert a Telekom és a UPC eddig számolhatott úgy, hogy oké, úgy határozom meg az áraimat, hogy ahol hosszabb a megtérülési idő, azt részben a többi felhasználón vasalom be. Kompletten nézték a teljes fogyasztókört. Jött a Digi, és szemezgetni kezdett a piacon, csak oda megy, ahol gyorsan megtérül a befektetése, de ott jobb / olcsóbb szolgáltatást nyújt, és letarolja ezen részeken a piacot. A konkurensek meg ehetik a kefét.

    Ha az egyik oldalról nézzük, akkor ez a vegytiszta kapitalizmus, hozsanna néked.
    Ha a másik oldalról nézed, akkor rohadt nehéz helyzetbe hozza azokat, akik eddig (legalább valamennyire) kompletten nézték a piacot, és a nehezebben elérhető vásárlókkal is foglalkoztak. Számukra persze több megoldás is létezik. Például az, hogy felveszik a kesztyűt, és azt mondják, hogy akkor a rosszabb megtérülésű területekkel nem foglalkoznak (vagy legalábbis hátrább sorolják a fejlesztési listán), és ott kelnek versenyre a Digivel, ahol tudnak. A másik megoldás, a már említett Flip esete, amikor nekiáll külön brand alatt versenyezni, és így kvázi ketté osztja a piaci jelenlétét...

    Amíg a szerszám jó oldalán állsz, addig nyilván a probléma, de ha a szerszám másik oldalára kerülsz, akkor rájössz, hogy ez azért nem annyira jó dolog...

    Félreérteni nem kell ettől még. Én is szívtam eleget a Matáv / Telekom féle csodás árukapcsolások és fals szolgáltatások miatt (fizettem évekig elő 8Mbites netet úgy, hogy a szomszéd városból 4+4Mbit sávszélességű madzag jött felém, és két falu előfizetői lógtak rajta, esténként betárcsázós időszakokat lefele megszégyenítő sebességgel). Kell a verseny. Csak az ne olyan verseny legyen, ahol az egyik fél erősen vitatható üzletpolitikával tarolja le a piac nagyobb haszonnal kecsegtető részét, a többit meg meghagyja a többi szereplőnek...

    Én olyan híreket olvasnék szívesen a Digivel kapcsolatban, ahol azt jelentik be, hogy a fejlesztések terén a kisebb városokat, falvakat is célba veszik...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hobizoli #79 üzenetére

    Inkabb azon kene elgondolkodni, hogy a Digi-nek igy is megeri...

    Látod ez a probléma, hogy nem érted, hogy a Diginek csak így éri meg...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz DeFranco #94 üzenetére

    Tiszteletben tartom mindenki véleményét. Peace!

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Timer #113 üzenetére

    Én nyugodt voltam és vagyok, és az adott szóhasználat is poénosnak volt véve, bár utólag látom, hogy ezzel inkább feldühítettem egy csomó embert, holott semmi ilyesmi nem volt szándékomban. Legközelebb jobban megválogatom a szavaimat... :DDD

    A mondanivaló lényege meg kb. az lett volna, amit írsz is. Ahol valódi verseny van, ott fejlesztenek, ahol nincs, ott nem fejlesztenek. :U

    Adott esetben nem csak a kábeltől függ a sávszélesség, hanem attól is, hogy milyen hálózati elemeket és adattovábbítási megoldásokat használnak. Hozzám is koax jön az oszlopról, és ezen tudnak 500Mbit-et is szolgáltatni. A szaki szerint a helyi központtól a fogyasztóig vezető rendszer alkalmas lenne 1Gbit-re, de hogy valóban tudják megbízhatóan szolgáltatni, le kellene cserélni a központban pár elemet, amik százezres / milliós összegbe kerülnek, márpedig itt, faluhelyen ez aligha fog egyhamar megvalósulni.

    Mondjuk nekem 120Mbitem van, mert 2 éves hűséggel ezt kötöttem, csak voltam olyan naiv, hogy hagytam magam rábeszélni a csomagra (TV, telefon, net) és nem akaródzik nekik "visszalépni" csak netre. Szóval most várom, hogy lejárjon a hűség, hogy utána csak netre fizethessek elő... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz tomazin #119 üzenetére

    Lásd #82.

    Bővebben, másképpen megfogalmazva: Senki sem mondta azt, hogy a verseny rossz. Pont ellenkezőleg.

    Amit bambano és én írtam, az arról szól, hogy úgy letarolni a zsíros falatokat, hogy csak ott épít ki rendszert, nem éppen az az üzleti modell, amiért tapsikolni kellene. Ha a Digi is foglalkozna a kevésbé frekventált területekkel, akkor lehetne tapsikolni. De az ugye gazdaságilag kevésbé kifizetődő, tehát a Digi nem foglalkozik vele.

    A baj annyi, hogy ha mi ezt kifejtjük, akkor ezt "lefordítod" arra, hogy miszerintünk a Telekom vagy a UPC viselt dolgai teljesen rendben vannak.

    Mintha mi azt mondanánk zöld, erre nekünk rongyolsz, hogy az istenbe mertünk mi lilát mondani itt és most?!?!?

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bambano #142 üzenetére

    "miért kezeled optikaként a hfc-t?": miért, a hfc-ben az f mit jelent? fidesz?

    Ezen besírtam... :O :C

    Egy kisebb településekhez méretezett arris c4 használtan 10-12 miller volt két éve.

    Ó bakker, akkor egy nagyságrendet ezek szerint tévedett a manó. :U

    De ezek szerint "szokás" az ilyen fejállomásokat "forgatni"? Gondolom ide is úgy kerülhetett a mostani kb. 2 éve (akkor lett itt a 120Mbit helyett 500 a max.), hogy máshol lecserélték fejlettebbre, és valami közeli helyre kipakolták...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Penge_4 #157 üzenetére

    Örülök annak, hogy egy poénosnak szánt szóhasználat miatt a mondat többi részét már rendesen el sem olvassák sokan. Végül is az én hibám, vessek magamra... :DDD

    És szerinted miért használtam a "kevésbé kiépült körzetek" szófordulatot? Óbudán is van amúgy csodaszép környezetben ismerős a Hármashatár hegy alatt, neki is csak Telekom ADSL jut. Ellenpélda: Pesterzsébeten is van kertházas részen Digi 1Gigabittel (anyósjelöltnél most kötötték be - eredetileg nem akart ő se sávszélességemelést, de egy boxcsere miatt végül ez lett).

    Nem a panelre akartam kihegyezni a dolgot, hanem a nem kiépült környezetre, erre ez lett belőle... :U

    Az már csak a margóra, hogy ahogy írtam, nekem egy szavam nem lehet, mert vidéki létemre ha 1Gbitem nincs és nem is lehet (legalábbis egyenlőre), itt még istenes a helyzet, hiszen 500Mbit elérhető.

    Ettől függetlenül szívtam eleget először betárcsázós nettel (miközben az ismerősök már kábelneteztek), aztán ADSL-el (amikor 8Mbitért úgy fizettem egy rahedli pénzt, hogy a rendszer nem is tudta volna kiszolgálni) ahhoz, hogy igenis foglalkoztasson a dolog. Hogy az olcsó szélessáv által elkerült felhasználók (lakjanak bárhol) helyzetét tekintse fontosnak a hatóság. Leírtam már sokféleképpen az érveimet és a miértet, ha neked ebből az jött le, hogy én valami elkényeztetett gazdag szájhős vagyok, akkor mellélőttél.

    A vége meg tényleg az, hogy nem érdemes hozzászólnom lassan, mindig beletaposok valaki lelkébe, aminek flamewar a vége, értelmes vita helyett...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz proradeon #162 üzenetére

    Lehet kínaiul kellene írnom, hátha az jobban menne, de ennyire csak nem felejtettem el magyarul fogalmazni... :U

    Ennél vadabb dolgok is történtek már különféle szolgáltatókkal kapcsolatos szabályozások terén, szóval a technikai részét hagyjuk. Igen, lehetséges efféle szabályozás, noha leírtam én is, hogy ez ingoványos talaj. (Azt meg már csak a margóra, hogy kis hazánk amúgy is zseniális dolgokat tud ugye összehozni "versenytárgyalások" jogcímen, de a politikát ennyivel ki is végeztem)

    Arra is írtam (és mások is írtak) példákat, hogy nem kell "Piriputtyfalvára" elmenni ahhoz, hogy hálózatfejlesztés terén elmaradott területeket találj. Még a fővárosban is akad éppen elég ilyen helyszín.

    Nyilván azt sem lehet előírni, hogy márpedig a Digi "Piriputtyfalvára" is elvigye a gigabites netet. Viszont az egészséges versenyhez azt is figyelembe kell(ene) venni, hogy a főbb piaci szereplők egyike ne mazsolázzon kedvére, és ne forgassa fel a piacot úgy, hogy azzal padlóra, vagy legalábbis nehéz helyzetbe hozza a konkurenciát (és ilyen szempontból tök mindegy, hogy most a Telekom, a UPC vagy a Digi van elővéve, igen, ha a konkurencia csinál csúnyaságokat, akkor őket is pengeélre kell állítani). Vagyis arra kellene ösztökélni a piaci szereplőket, hogy mindenhol versenyezzenek...

    Hogy ez ellentétes a szabad verseny szellemével? No innentől kezdve lehet hosszas hegyibeszédeket tartani, hogy mi a jó és mi a rossz a társadalomnak és a felhasználóknak. Én leírtam egy véleményt, eddig azt hittem, hogy elég jól alátámasztottam azt is, hogy miért gondolom így (a kétely persze fokozatosan növekszik bennem e téren). Te a jelek szerint nem így gondolod. Innen kezdve ez meg már nevezhető hitvitának is... Az meg tudjuk hova vezet...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák