Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz proradeon #162 üzenetére

    Lehet kínaiul kellene írnom, hátha az jobban menne, de ennyire csak nem felejtettem el magyarul fogalmazni... :U

    Ennél vadabb dolgok is történtek már különféle szolgáltatókkal kapcsolatos szabályozások terén, szóval a technikai részét hagyjuk. Igen, lehetséges efféle szabályozás, noha leírtam én is, hogy ez ingoványos talaj. (Azt meg már csak a margóra, hogy kis hazánk amúgy is zseniális dolgokat tud ugye összehozni "versenytárgyalások" jogcímen, de a politikát ennyivel ki is végeztem)

    Arra is írtam (és mások is írtak) példákat, hogy nem kell "Piriputtyfalvára" elmenni ahhoz, hogy hálózatfejlesztés terén elmaradott területeket találj. Még a fővárosban is akad éppen elég ilyen helyszín.

    Nyilván azt sem lehet előírni, hogy márpedig a Digi "Piriputtyfalvára" is elvigye a gigabites netet. Viszont az egészséges versenyhez azt is figyelembe kell(ene) venni, hogy a főbb piaci szereplők egyike ne mazsolázzon kedvére, és ne forgassa fel a piacot úgy, hogy azzal padlóra, vagy legalábbis nehéz helyzetbe hozza a konkurenciát (és ilyen szempontból tök mindegy, hogy most a Telekom, a UPC vagy a Digi van elővéve, igen, ha a konkurencia csinál csúnyaságokat, akkor őket is pengeélre kell állítani). Vagyis arra kellene ösztökélni a piaci szereplőket, hogy mindenhol versenyezzenek...

    Hogy ez ellentétes a szabad verseny szellemével? No innentől kezdve lehet hosszas hegyibeszédeket tartani, hogy mi a jó és mi a rossz a társadalomnak és a felhasználóknak. Én leírtam egy véleményt, eddig azt hittem, hogy elég jól alátámasztottam azt is, hogy miért gondolom így (a kétely persze fokozatosan növekszik bennem e téren). Te a jelek szerint nem így gondolod. Innen kezdve ez meg már nevezhető hitvitának is... Az meg tudjuk hova vezet...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák