Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz bigz #34 üzenetére

    A kodlas viszont engem is erdekelne, amennyiben teljesen online tortenik minden, lehet ugy titkositani, hogy a kulcsot ne tarolja a szerver, vagy legalabb ne (illetektelenek szamara) azonosithato helyen?

    Az a gond, hogy a guglinak, és a többi cloud huszárnak az nem jó, ha te szénné titkosított adatokat raksz fel a szervereikre. Amikor pedig a programokat is ők adják, amivel a tartalmat létrehozod, akkor SEMMI beleszólásod nincs a tárolás módjába. (és nem csak abba..) Ilyen körülmények között nem tudod titkosítani az adatokat.. Ez csak olyankor lehetséges, ha maga a kliens program végzi ezt, a helyi gépen. Pl egy email kliens esetében is így történik a dolog.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • DJS

    tag

    válasz bigz #52 üzenetére

    "Amugy ki szerint mit jelent pontosan, ha a gugli hozzafer az adataimhoz, es mi az, amit nem egeszseges a felhoben tarolni? A gmail jelenlegi formajaban is atnezi a levelezesemet kulcsszavakat keresve, de az a par reklam baromira hidegen hagy, es tovabbra sem ugy kell elkepzelni, hogy valaki ul a gep elott, es egyesevel atbongeszi, hogy mirol kinek mit irtam."

    Ezek egyelőre inkább elvi kérdések. Elvileg lehetséges olyan programot létrehozni, amelyik kimásolja az "érdekes" leveleket egy mappába, és a Google alkalmazottjai azokat személyesen is megvizsgálják. Most ilyet nem feltétlenül van értelme csinálni, de technikailag simán lehetséges. Akkor meg a szabályokat úgy kell alakítani, hogy ez soha ne legyen igazi alternatíva: ne legyen szabad, ne legyen lehetséges, vagy ne érje meg.

Új hozzászólás Aktív témák