Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TomMusic

    őstag

    válasz tordaitibi #69 üzenetére

    Ilyenkor érdemes megemlíteni, hogy az elektronikus (és egyébként mechanikus, sőt, mindenféle) rendszerek az úgynevezett stresszhelyzetekben amortizálódnak (illetve döglődnek) jobban. Ezalatt főleg a ki/be kapcsolásokat kell érteni. Ugyanis ilyenkor kap a legtöbb alkatrész nagyon kis idő alatt nagy terhelést/állapotváltozást. Ezekben a helyzetekben alakulnak ki fizikai maradandó károsodások.
    Nyilvánvalóan ezt mindenféle technikával lehet finomítani, de a legegyszerűbb/leglátványosabb példa a lámpák tönkremenetele. Tipikusan be/kikapcsoláskor vesszük észre hogy kiégett. Ugyanezt a jelenséget megfigyelhetjük más eszközöknél is, hasonlót fogunk tapasztalni.
    Persze vannak eszközök, melyek folyamatos használat mellett hamarabb elromlanak, mint ha a be/ki kapcsolással takarékoskodunk az üzemidővel, de véleményem szerint ezek talán a ritkább esetek.

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz tordaitibi #69 üzenetére

    "Ami nem távirányítós, (az evidens hogy be van mindig kapcsolva standby-ba) annak totál felesleges nonstop mennie."

    De hát a korszerű mosógépek távirányÍtósak olyan értelemben, hogy appon keresztül el lehet érni őket. Ill. programozhatóak, hogy a bekészített mosást (esetleg szárítással együtt) mikor indítsák el.

    Mondjuk szerintem takarékosabbak is a vízzel és árammal mint a lentebb magasztalt őskövületek és én azt se tapasztalom, hogy hullanának, persze, ilyenkor szokott jönni, hogy kinél mi romlott el a garancia lejárta után fél másodperccel.

Új hozzászólás Aktív témák