Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz butch3r #76 üzenetére

    "a venezuelai bolivar mögött is csak a bizalom volt"

    Tehát akkor a bitcoin-ban is annyira lehet bízni mint a venezuelai bolivar-ban? Ez nagyon bíztató :D

    Maradjunk annyiban, hogy a bitcoin amíg főként befektetők és bűnözők/adóelkerülők eszköze, addig nem vált ki semmilyen pénzt sehol és a gonosz bankrendszert sem fogja összedönteni. Még a bányászok is elismerik, hogy ez számukra csak egy pénzszerzési mód (vagy hobbi, mind1) és figyelmeztetnek hogy senki ne tartsa a megtakarításait bitcoinban mert bármikor elszállhat. Ez jól mutatja, hogy mennyi a bizalom benne, kb. mint egy 3. világ beli polgárháború előtt álló ország gazdaságában (ilyen szinten a Venezuelás példa tökéletes volt).
    Egyedüli esélye megmaradni hosszú távon az, ha a bankok is kezdik erősen támogatni, beleértve a bányászást is (és nem világszinten 1-2 kissebb bank), így viszont szabályzás alá kerülne a valuta és többé nem lehet már a nagy bankellenes retorikát bevetni. :)

    Midentől eltekintve én személy szerint csak gratulálni tudok azoknak akiknek szerencséjük volt, korán befektettek vagy bányásztak és most jókora profitjuk van. Én is gondolkoztam rajta amíg még csak pár száz dollár volt a BTC, aztán kimaradtam belőle (természetesen csak egy magas rizikójú befektetésként gondoltam rá, semmi több).

  • nkmedve

    őstag

    válasz Danex #215 üzenetére

    Egy fizetőeszköz lényege, hogy stabil legyen, nem az, hogy spekulánsok nyerészkedjenek rajta 1000%-os profittal. Ha ez a hozzáállás nem változik, akkor a Bitcoin soha nem lesz széles körben elterjedt fizetőeszköz (csak egy lufi marad, ami majd egyszer pukkan).

    (#216) Verticoin És nem, az Euro nem tud egyik napról a másikra összeomlani úgy ahogy a BTC, talán még egy nagyszabású háború sem tudná ezt előidézni.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Verticoin #219 üzenetére

    "Egyik napról a másikra a btc se tud, ezzel csak riogatják a világot évek óta."

    Milyen fékek léteznek a rendszerben arra, hogy ezt megakadályozzák? Ha van egy befektetői pánik és mindenki ki akarja venni a pénzét belőle akkor mi fog történni? Komolyan kérdezem, mert én nem tudok róla, hogy bármiféle védelem lenne a rendszerben ami megakadályozna egy esetleges összeomlást, pont ezért tartják úgy számon mint különösen kockázatos befektetést.

    USD/Euro esetében több eszköz is van a központi bankok kezében, hogy elkerüljenek egy katasztrófát. Persze ha atomot dobunk a központi bankokra, akkor ott bármi megtörténhet (a Goldfinger című James Bond könyv/film ilyesmiről szól :) ), de normális esetekben még egy 2008-as szintű válság sem igazán képes egy ilyen kaliberű valutát megingatni.

  • nkmedve

    őstag

    válasz kenwood #229 üzenetére

    Azt nem írtam, hogy semmilyen körülmények között nem tud összeomlani, de valószínűleg ez egy olyan esemény után következhetne be ami máshol is komoly gondokat okozna. Azért ha bekövetkezne egy atomháború akkor reális, hogy utána sem Euro, sem USD, sem Bitcoin nem maradna (üvegkupakok esetleg) :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák