Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz L3zl13 #52 üzenetére

    De milyen másfajta hatásmechanizmus? Mindegyik ráknak genetikai károsodás a direkt oka. Mindegyik elektromágneses sugárzás ami káros, alapvetően azért okoz DNS károsodást, mert valahol, valamilyen molekulában az energiáját képes átadni elektronoknak, ezáltal megbolygatni az elektronburkot. Namost hogy ennek utána mi is a következménye (kovalens kötés szakadás vagy egyenesen ionizáció, esetleg pont keresztkötés, mint a timin bázisoknál) ilyen szempontból lényegtelen, mert mindegyik mechanizmus alapja a fotonok általi energiaátadás.

    Legjobb tudomásom szerint az elektronok adott energiaszintjei és azok kvantáltsága miatt, és amiatt, hogy a rádiófotonok energiája olyan kicsi, a rádiófotonok nem tudnak beleszólni az elektronburok felépítésébe. Olyan kicsi az energiájuk, hogy a hiába ütközik a foton elektronnal, az energiája olyan kicsi, hogy az elektron nem tudja felvenni. Innentől kezdve a rádióhullám fotonok általi energiaátadás révén nem okozhat DNS károsodást. Értem az alapvető logikádat, ami helyes is, csak éppen itt szerintem nem alkalmazható, mert nem lehetséges másik lehetőség.

    Ezért írtam, hogy ha van is károsító hatás, az valami teljesen máshogy, nem direkt energiaátadás alapján működhet, nem energiafüggő lehet. Erről meg kb. fogalmunk sincs mi lehet, de szerintem eleve nehéz elképzelni, hogy létezne ilyen. De a sejtes és klinikai vizsgálatok pont arra utalnak közvetve, hogy nincs is ilyen, lévén semmi meggyőző evidencia nincs arra nézve, hogy a rádióhullám tumorokat okozna.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák