Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz borg25 #71 üzenetére

    Csak pár gondolat...

    - Ha a sugárzás nem káros, teljesen mindegy adott felületet mekkora sűrűséggel érnek a fotonok. Nem teljesen értem a logikádat, de mintha úgy kezelnéd, hogy a távolság miatt növekvő gömbfelület (és kisebb fotonsűrűség miatt) nagyobb távolságban kevésbé káros. Ez csak akkor igaz, ha egyáltalán káros a sugárzás...valamennyire. Ha egyáltalán nem az, akkor teljesen mindegy a gömbfelület és a fotonsűrűség nagysága.

    - Fentebb már tisztáztunk egy félreértést a mikro/rádióhullám témában. Olvass vissza is picit. Igen, ezen a frekin elnyelődik, hővé alakul. Ez még nem carcinogén hatás. És ennyi a történet. Már ami elnyelődik. Mert szerintem a falakban a sugárzás egy része nem nyelődik el. A fotonok egyszerűen pályát változtatnak ahogy az anyaggal kontaktusba lépnek. Ebben az esetben nincs energiaátadás, mégis úgy érzékeljük akármilyen vevőegységgel, mintha csökkenne a jel erőssége (bár ez már erősen techno terület nekem, itt lehet hogy tévedek)

    - Jaja megelőzés. A megelőzés über fontos. De ha valami nem káros akkor azon mit akarsz megelőzni? Vagy mindent meg akarsz előzni, aminek elhanyagolható esélye van, hogy ,káros? Meg azokat is, amiről semmit nem tudunk, hogy káros-e vagy sem? Nemtom te hol élsz, de a megelőzés nem így működik sehol a világon. Megelőzni azt lehet, amiről bár bizonyítottá vált, hogy egészségre ártalmas hatásai vannak. A mobilnál ez a káros hatás minden, csak nem bizonyított. Erről pofázunk már napok óta...

    - "Akkor mi történhet egy sejten belüli fehérjével, ha a közlében pár vízmolekulát most hevített fel pár becsapódó foton?"

    Ha olyan frekvenciájú elektromágneses sugárzásról van szó amit a víz elnyel és a fotonok energiája hő formájában leadódik, akkor biza nő a sejtekben lévő víz hőmérséklete. Extrém sok foton esetén ennek az az eredménye, hogy a fehérjék denaturálódnak, akár koagulálódnak is. De ez nem carcinogén hatás (kivéve ha szelektíven érint bizonyos fehérjéket, de a sugárzás jellege miatt ez lehetetlen). A fehérjedenaturáció/koaguláció nem tumorkeltő. A mobil kapcsán meg ugyebár rákkeltő hatásokról ment a téma. Úgyhogy ez a dolog teljesen irreleváns, itt csak szándékosan elterelted a beszélgetés tárgyát. Illetve a hatás nyilván nem additív jellegű az időben. Ha adott pillanatban nem éri akkora sugárzás a sejteket, hogy adott pillanatban nagyon megnőjön a sejtekben lévő víz hőmérséklete, akkor telefonálgathatsz napestig is, sosem fog annyira felhevülni a sejtekben lévő víz, hogy kárt tudjon okozni. Nyilván a mikróba nem érdemes bedugni a fejed, főleg nem a legmagasabb fokozaton.

    ***

    "Meg azt is tudjuk, hogy a mobil meg a wifi olyan elenyésző mértékű melegedést produkál, aminél folyamatosan jóval nagyobb kihívásokkal kell megküzdeni az emberi szervezetnek (pl. a mostani tavaszi napsütés jóval nagyobb energiával üzemel, aztán abba se halunk bele)."

    Ja ez egy jó gondolat, sajnálom is, hogy nekem nem jutott eszembe. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák