Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hintalow

    senior tag

    válasz zseko #8 üzenetére

    Háát, ez inkább külföld lesz, mutass itthon egy bankot, ahol nem kétfaktoros (felhasználónév/jelszó + sms, belépéskor és utalás jóváhagyásakor is végzett) az azonosítás.

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz zseko #12 üzenetére

    pár hónapja volt egy hír, hogy valamelyik itthoni idióta bank kivezette a belépéskori sms-es azonosítást. Mert úgy döntöttek nem kell. Vagy valami ilyesmi volt emlékeim szerint, de itthoni bank volt.

    2014 tavaszán volt, az Erste volt, nem kivezették, hanem választhatóvá tették az ügyfélnek, hogy kéri-e, hogy legyen ezentúl a netbank bejelentkezésnél sms-es megerősítő kód, ráadásul bármilyen tranzakció indításához továbbra is kell sms-es kód, ott nem lett opcionális. És nem "csak úgy" döntöttek úgy; havi több tízmilliós (emlékeim szerint kb. 50-60 millió forintos nagyságrendű,) költsége van az automatikus sms-küldésnek, amit a bankok perkálnak a mobilhálózat szolgáltatók felé. Éves szinten nézve ekkora költségnél talán te is elgondolkodnál, hogy vajon tényleg szükséges-e ezt fizetned, ha ráadásul évi több ezer* ügyfél pont amiatt vezeti le a frusztrációját a banki ügyfélszolgálatokon, hogy van sms-es megerősítő kód, ami a szempontjukból szükségtelenül nehezítő tényező.

    * Itt valószínűleg meglehetősen alulmérem a mennyiséget.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • #72042496

    törölt tag

    válasz zseko #12 üzenetére

    Az Erste volt az. Ezen én is felszisszentem, de a teljes képhez hozzátartozik, hogy a netbankon keresztül vissza lehet kapcsolni (jól eldugták a menüt), és a szolgáltatás továbbra is ingyenes.

    (#11) DithenS: Nem mintha a témához tartozna, de a bankok pénzteremtése elég alapvető makroökonómiai ismeret, a felsőoktatásban széles körben tanítják, még mérnököknek is. A BME-n biztos, de szerintem másutt is. Ez a gondolatmeneted amúgy olyan, mint egy ismerősömé, aki azért nem akar telefonálni, mert a percdíjakon haszna van a szolgáltatónak. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák