Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz ZxZ #18 üzenetére

    "100 méterenként a mobil-net is váltogat 4g, 3g ..stb"

    Nem váltogat 100 méterenként, arról nem beszélve, hogy amikor cellát vált, abból te semmit nem érzékelsz, pont ez az, amit handovernek és MM-nek neveznek. A WIFI amikor AP-t vált, teljesen elbomlik, megszakad minden nemű kapcsolat, majd ha talál másik AP-t (ha talál) akkor újra felépül. Ez percekig is eltart és ezalatt se kép se hang. Nem hinném, hogy bárki is erre vágyna.

    "de tökmind1 miről van szó, toldozgatott-foltozgatott az egész.."

    Te így fogalmazod meg azt, hogy valami visszafelé kompatibilis? Egyébként a 3 rádiós technológia (2G, 3G, 4G) teljesen különbözik egymástól, nincs toldozgatva, majdnem nulláról csinálták meg mind a hármat. Portokol szinten pedig az átjárhatóság meg van oldva. Ezeket évekig fejleszti rengeteg kiváló mérnök, mielőtt szabvány, és utána használható technológia lesz belőle. Dehát nyilván mind hülye...

    "de ez is trendi dolog.. mást trollozni.."

    Mint ahogy az alap nélküli fikázás is. Tudnád hány olyan ügyfélpanaszt láttam, ahol kamuzott a kedves előfizető, csak hogy a hűségét bontásk, de nem bontották. De a legegyszerűb: dobd el a mobilodat és felejtsd el az egészet. Ugye nincs mobilod egyáltalán? Mert az pont ugyanazon a hálózaton működik, mintha adatoznál. Ja hogy annyira mégsem szar, hogy ne legyen. Értem már.

    "spec. én egyáltalán nem használok mobilnetet és nem is fogok.."

    Így nyilván rengeteg gyakorlati tapasztalatod van arról, milyen szar is mobilnet.

    "..a szabad vélemény nyilvánítás meg nem trollkodás"

    A szilárdan megálló érvek nélküli vagdalkozás, tartalom nélküli fikázás nagyon is az. És egyre többen csinálják.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák