Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz ZxZ #16 üzenetére

    Nem kezdek el neked magyarázni, mivel a hozzászólásodból az derül ki, hogy nincs elég technológiai ismeredet ahhoz, hogy egyáltalán legyen miről beszélgetnünk.

    Szakértő pedig azért vagyok, mert veled ellentétben van 10 év távközlési tapasztalatom, és nem fordítva. A pH-s adminok pedig úgy gondolták hogy kijár. Azt gondolom van alpja, letettem én már elég sok mindent itt az asztalra távközlési témákban, ajánlom figyelmedbe a cikkeimet, amiket írtam.

    "de nem mindegy, hogy 1800 vagy 2400MHz?.stb."

    Hát nem, mivel sem 2400-on sem 1800-on nem lehet országos lefedettséget építeni.

    "..amiket felsoroltál, azokra magasról tesz egy felhasználó"

    Azért mert te nem tudod értelmezni, amiket mondtam, mindegyiknek elég súlyos gyakorlati jelentőssége van:

    1. Ugye te sem szeretnél úgy telefonálni, hogy mondjuk a körúton a villaomoson vagy autóban ülve 100 méterenként megszakadna a kapcsolat? Akkor talán mégis csak fontos a handover és a mobility managemnet. WIFIben egyik sincs.

    2. Ugye szeretnéd, ha a balaton parttól a metrón át a belvároson és minden faluban is lenne szolgáltatás? Naugye hogy ez nem megy wifivel.

    3. Ugye szeretnéd, ha a rendelkezésreállás a lehető legnagyobb lenne? Akkor nem árt, ha a használt technkának fejlett hibajelző és távfelügyeleti képességei vannak. Ilyen a wifiben nincs, hogy is lenne, hiszen nem erre találták ki. A licenszelt frekvenciák is ezt szolgálják a WIFI ISM sávjával szemben ahol bárki agyatlanul zavart okozhat (ez meg is történik).

    4. Ugye szeretnéd, hogy mondjuk a segélyhívások minden körülmények között működjenek, hogy az adatkapcsolatok megfelelő titkosítással legyenek ellátva, hogy ha drágább csomagot veszel akkor prioritással kezeljenek stb? A wifi egyiket sem tudja.

    És a lista végtelen hosszú.

    Egy távközlési hálózat építése nem úgy működik, hogy fogok egy 4000 Forintos ADSL-t és rárakok a végére egy 4000 Forintos TP-linket. Ha tudnád, hogy ehhez a 8.000 Forinthoz képest mibe kerül egy bázisállomás megépítése (elárulom: 3 nagyságrend a különbség), akkor nem járatnád itt olyan témában a pici szádat, amihez nem értesz.

    "szóval ha van a telód közelében szabad és stabil wifi kapcsolat, akkor is inkább a mobil-szolgáltatód drága és instabil internetkapcsolatát használod, mert "szakértő" vagy."

    Én arra és akkor használom a mobilnetet, amire való. Otthon drótos netem van, a wifimet a vendégeim szokták használni. Egyébként amikor mondjuk telóról utalok, akkor lehet tőlem 50 ingyen hotspot is a közeleben, soha nem használnám őket, nem biztonságosak.

    Egyébként nem tudom milyen rossz tapasztalatod lehet mobilinternettel, de én elég sokfelé járok az országban, és különösen mióta a voda bekapcsolta az oszrágos 900MHz-en szórt 3G-t, azóta a Pilis szlotákiai oldalát kivéve még a libalegelőn is volt 3G-m, és megfelelő sebességgel működött is (nem úgy, mint pl.: az IC kocsikba telepített WIFI).

    Jellemző egyébként, hogy azok panaszkodnak a szolgáltatásra, akik nem tudják, hogy mire való, ezért olyan igényeket támasztanak, amiket nem hogy gazdaságosan, de fizikaliag sem lehet kielégíteni.

    Az utolsó bekezdésed nettó trollkodás, nem minősítem és nem is kommentálom.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák