2019. május 22., szerda

Gyorskeresés

(#1) Saccco

Saccco
(PH! nagyúr)

:C

Csak azt nem értem, miért nem tesznek fel egy áttételes extrúdert.

█ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) azbest

azbest
(PH! félisten)

az alsóra elsőre azt hittem csokiból van :DDD

múltkor rendesen meglepődtem, amikor egy ausztrál youtubber tesztelte egy készüléküket és mondta, hogy Budapestről érkezett a masina

(#3) Sonja válasza azbest (#2) üzenetére

Sonja
(PH! nagyúr)

Belinkelnéd ezt a videót? :F Kíváncsi lennék rá! :R

Xiaomi Mi Max 3 - Linux User #586716

(#4) azbest válasza Sonja (#3) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

A kép link is egyben rá :P

(#5) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Durva a cucc, meg az ára is.

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ rcx.pw

(#6) Sonja válasza azbest (#4) üzenetére

Sonja
(PH! nagyúr)

Na, most pont nem vittem rá a cursort. :W :D Köszi! :R

Xiaomi Mi Max 3 - Linux User #586716

(#7) Necroman_Mk2

Necroman_Mk2
(senior tag)

Nem lepődnék meg, ha a ma még fantasztikumnak számító 3D nyomtatás egy évtizeden belül elterjedne "bérvállalkozás" formájában, majd még egy évtizeddel később már olyan otthoni alapfelszerelés lenne, mint a tévé, a mikró vagy az internet.
Jó kérdés lesz persze ezen kinyomtatott, műanyag "vackoknak" az újrafelhasználhatósági lehetősége, azaz be lehet-e majd őket olvasztani (akár "emulgeátorral"), és később alapanyagként újra felhasználni.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#8) hemaka válasza Necroman_Mk2 (#7) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Remélem, ha ez ténylegesen bekövetkezik, akkora csak valamilyen gyorsan lebomló műanyaggal lehet majd csak etetni.

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ rcx.pw

(#9) Dobrika válasza Necroman_Mk2 (#7) üzenetére

Dobrika
(fanatikus tag)

Már jónéhány 3D nyomtatott cuccom van, melóban is használunk 3D nyomtatót, de egyelőre inkább látványos, mint hasznos, max prototipusokat lehet vele nyomtatni és elég rondák is még a 3D nyomtatott objektumok.

(#10) Necroman_Mk2 válasza Dobrika (#9) üzenetére

Necroman_Mk2
(senior tag)

Nyilván a technika még gyerekcipőben jár, ezért csodákat most én sem várok. De bízom a fejlődésben és az ebben rejlő lehetőségekben :K

(#8) hemaka Szerintem az nem lenne jó, mert ez esetben előfordulhat, hogy a nyomtatott műanyag a rendes használat közben kezd el rohadni. Ami pl. egy gépkocsi alkatrész esetében nem lenne túl jó.

[ Szerkesztve ]

(#11) aRm1n válasza Necroman_Mk2 (#10) üzenetére

aRm1n
(tag)

Nem feltétlenül. Attól, hogy biológiailag vagy szabályozott körülmények között lebomlik, a tervezett felhasználási körülmények között tanúsított tartóssága nem kell csökkenjen egy nem lebomlóhoz képest. A fa és a növényi alapanyagok is komposztálódnak, megfelelő körülmények és védelem mellett mégis nagyon tartósak amíg szükség van rájuk.

Xiaomi Redmi Note 4 - crDroid 5.3 - stock (EnglezosKernel) | Huawei G620S - Lineage OS 14.1

(#12) Necroman_Mk2 válasza aRm1n (#11) üzenetére

Necroman_Mk2
(senior tag)

Ez igaz, bár erősen függ a felhasználási területtől is. Az viszont biztos, hogy nem lesz egy darab, általánosan használható matéria a nyomtatókba.

(#13) aRm1n válasza Necroman_Mk2 (#12) üzenetére

aRm1n
(tag)

Valóban, bár szerencsére nincs is rá szükség. Amennyire tudom, már most is vannak olyan nyomtatók, amik több filamentet is képesek használni egyszerre. Engem az érdekelne leginkább, hogy egyeztetik össze a nyomtathatóságot, a műszaki szilárdságot és lehetőleg a komposztálhatóságot. A nem műanyag anyagok meglehetősen gyerekcipőben járnak egyelőre...

Xiaomi Redmi Note 4 - crDroid 5.3 - stock (EnglezosKernel) | Huawei G620S - Lineage OS 14.1

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.