Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz ddekany #48 üzenetére

    Ahhoz, hogy egy pontot különféle függőleges szögekből is lássunk, illetve az aktuális szemmagasságnál jellebb vagy feljebb lévő pontokat is lássuk, de akkor persze nem, ha valami éppen takarja (virtuálisan), ahhoz függőlegesen is több nézet kellene, de valaki azt írta, függőlegesen csak egy nézet van... Ezt a részét én sem értem.

    "Azt gondolnám, ha a függőleges síkban nem variálnak a fény irányával, akkor amikor vízszintes irányban éles a kép, függőlegesen el van kenve."

    Ahhoz túlságosan el kellene kenni függőlegesen...

    "Amennyire láttam az oldalon, annyira alacsony felbontású a cucc, lehet nem gond gyakorlatban, ha kicsit kenődnek a "fénysugarak"..."

    Sima fény használatánál nem nagyon lehet kiküszöbölni a fókusztávolságot, így pl. a képernyő síkjában lévő részeket élesen látnánk, az előtte és mögötte lévőket meg egyre homályosabban (de akkor már a szem arra törekedne, hogy a szemtengelyek állásától függetlenül oda fókuszáljon, ahol éles képet kap)...

    A lézersugarakat viszont lehet kontrolláltan széttartóvá alakítani, így nem esik szét apró pontokra a kép, ha távolabbról nézed, csak egyre homályosabbá válik az egész.

Új hozzászólás Aktív témák