Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nozs23

    addikt

    válasz arnyekxxx #109 üzenetére

    Dramaturgiailag indokolatlan heteroszexet meg nem is tudom mikor láttam utoljára.

    Ne viccelj mar.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #109 üzenetére

    Ha két azonos nemű megfogja egymás kezét vagy dobnak egy csókot (ami sokszor inkább csak egy puszi), az még nem szex. Amikor heterók csinálnak ilyet a képernyőn az meg fel sem tűnik, megy a flow-val a néző és kész, de attól még semmivel nem indokoltabb dramaturgiailag, mint amikor ugyanezt csinálja két azonos nemű.

    Mondom ezt úgy, hogy én is rühellem amikor úgy akar valaki aktivistáskodni, hogy csak checkboxokat pipálgat a marketingosztályon és úgy tesznek bele tessék-lássék alapon azonos neműek közötti kontaktusokat egy történetbe, hogy az nem következik semmiből és jól érezhető, hogy csak letudni való házifeladatnak vannak ott. Jó példa erre a Rise of Skywalker, ami egy igazi állatorvosi ló, két nő a semmiből a végén dob egy csókot, másfél másodperc, aztán megyünk tovább.

    Engem kifejezetten nem a csók zavar, hanem a jelenet bárgyúsága és az, hogy nem lehet elvonatkoztatni a kontextustól, hogy milyen korban, milyen Hollywoodban került oda az a csók.

    De azt sem gondolom, hogy a filmeknek csak úgy lenne szabad queereket megjelenítenie, hogy annak muszáj valami dramaturgiai célt szolgálnia. Miért kéne? Ahogy az sem normális, ha feketéket csak úgy rakunk filmekbe, hogy a bőrszínüknek valamilyen jelentősége van. Van egy csomó Will Smith film, ahol a csávó színe tök irreleváns, csak egy random ember.
    Csak ne is csináljunk belőlük házifeladatot, amit a marketingosztály kérésére odabaszunk, hogy a negyedéves jelentésben ott lehessen, hogy a Disney már a tartalmai 95%-ban megjeleníti a diverzitást.

Új hozzászólás Aktív témák