Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz ZTE_luky #141 üzenetére

    A képen mondjuk csak egy kétvezetékes rendszert látok, míg a klasszikus RGB-szalag négyvezetékes.

    A vezérlő utáni PWM-jel mérése szokványos multiméterrel problémás, illetve nem lehetséges.

    Előbbi kommentekben is látható, az volt az előzmény hogy pwd dimmer-t a vezérlés elé kötöttem, nem pedig utána, lehetséges hogy megöltem a szalagot?

    Ez sem lehetséges, ha a táp 12V-ot ad le, a szalag sem tud többet kapni.

    Tápot nem tudom, mikor mérted, de a hiba jelentkezésekor is kellene, nem csak előtte. Másik topikban volt egy eset, ott eleve hibás tápegység jött Kínából. Akkor csináltam ezt a rajzot, teszt a vezérlő kiiktatásával:

    Az RGB-szalagnál közös a pozitív, a vezérlőben FET-ek kapcsolgatnak a negatívra (GND).

    A full terhelési próbához mindhárom színt egyszerre rá kellene kötni valahogy. Lehet színenként külön-külön tesztelni, de az csak részleges terhelés a tápegység számára, ami nem feltétlenül hozza ki a hibát.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Rycki

    csendes tag

    válasz ZTE_luky #141 üzenetére

    Nem tudom hogy megszólalhatok-e vagy ismét kapok egy két ironikus megjegyzést....

    Ha azt az egy darab vezérlőt használod amit a képeken is láttam az összeállításnál akkor vedd ki az áramkörből.. Az a vezérlő csak maximum 5A vagy 5méter RGB-t tud elvinni. Teljesen mindegy hogy több helyen táplálod meg a ledszalagokat, az a vezérlő gyenge.

    Nekem olyan vezérlőből több tucat ment tönkre úgy hogy csak 5 méter RGB volt rákötve, de még azt sem bírta.

    Ha kivetted a vezérlőt akkor kösd össze a ledszalagoknál levő R-G-B szálat és kösd rá a táp negatívjára, a fekete +12V os szálat pedig a táp pozitívjára, ekkor fehér színt kapsz az egész ledszalag hosszon.
    És letudod tesztelni, hogy 10-15 perc után ugyan úgy világít-e fehéren a ledszalag.

Új hozzászólás Aktív témák