Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deicide

    veterán

    válasz Crus #60 üzenetére

    Na, én a bemelegítést nem szoktam erőltetni, 1 perc szökdelés/sarokemelés/kocogás és aztán jöhet a mehet. :)

    A sétával kapcsolatban. Nem szégyen a gyaloglás, sőt! Hülyén fog hangzani, de tavaly mindössze kb 400km-t futottam, idén a main kívül csak egy félmaratont. A többi (tavaly 2000+ km) az tempós gyaloglás/kocogás. De rettentően jó hatással van a futásra is. Ha meg terepen futsz, iktass be szintedzést heti 1x, akár többszáz méter emelkedővel, az is keményen fejleszti a lábaidat.

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • Kube

    senior tag

    válasz Crus #60 üzenetére

    Itt van néhány, de ez csak az első kép amit találtam. Ezeket a nyújtásokat például mindig megcsinálom. Bár én edzés előtt dinamikus nyújtásokat csinálok csak óvatosan, a statikusokat szigorúan edzés végén, de lehet útközben is csak vigyázz ki ne hűljön a tested, szóval max 1-2 percre állj meg ha a lábad már nagyon beállt. Ha fáj az nem gond, sőt... Ha nem megy akkor is próbálkozni kell különben semmi se lesz belőle. Azért arra is figyelj hogy a végén megcsinált statikus nyújtásnál a fájdalmat azért elviselhető szinten tartsd, ha erősebb szintre viszed a dolgot akár rosszat is csinálhatsz. Szóval okosan, fájjon az nem baj de elviselhető legyen, na és a nyújtás is tartson hosszan.

    (#63) deicide

    Sokan örülnének neki ebben biztos vagyok. Ez a maratonos cikk is felüdülés volt annyi szakmai után :D

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • bteebi

    veterán

    válasz Crus #60 üzenetére

    Ami még az előző hsz-emből kimaradt: forró víz. Ha tudsz, akkor edzés (és persze az alapos nyújtás) után ülj be egy kád forró vízbe, csodákra képes az is ;). Fokozza a vérkeringést, ellazítja az izmokat, úgyhogy izomláz ellen kiváló. Ha tudsz, akkor időnként menj el gyógyfürdőkbe, az is jót szokott tenni. Orvosi beutalóval egész olcsón meg lehet úszni.

    Nyújtás: Itt egész jó leírás van. Ezek közül én a nyújtott ülést, a gátülést (én ezt spec. nem tudom megcsinálni :B), a combizom és a vádlinyújtást javasolnám. Én úgy szoktam nyújtani, hogy az egyik lábamon állok, a másikat meg vagy előre, vagy oldalra emelem úgy, hogy a két láb lehetőleg derékszöget zárjon be. Persze mindkét láb legyen kinyújtva. A támaszték lehet egy fotel, szék, radiátor, mosógép teteje :) - de igazából bármi, ami kellően erős és stabil, és megfelelő magasságú :).

    Vádlinyújtás:

    Combfeszítő:

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák