Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz scarabaeus #11 üzenetére

    A szokatlan, és a deformált nem feltétlenül ugyanaz. Torzítás mentesen is lehetne akár gömb felvételt is nézni. Az biztos, hogy furcsa lenne, de nem olyan furcsa mint így. Mondjuk ezek a szögek elég megtévesztőek számomra, mert szerintem, ha félgömb felvétel lenne, pl. vertikálisan 180° horizontálisan 360° arra is azt írnák, hogy 180°, meg arra is, ami csak horizontálisan tágul 180°-ig. Furcsa... a jelenlegi felvételek látószöge meg mind kisebb, mint a szemé, mégis úgy nézzük, nem torzan. Ha nagyobb látószögű felvételről van szó, az se lesz jobb torzan. Csak más megjelenítő, és/vagy képarányok lesznek optimálisak. Nyilván egy HD kijelzőn egy gömb kép, amit úgy értek, hogy egyszerre minden irányba néz, túl kis felbontás, és túl kis méretű ahhoz, hogy pl. az embereket teljes méretben, vagy egyáltalán ne csak légypiszoknak lássuk. De erre van a panscan, csak itt többet kéne nagyítani, mint ahogy a versenyzős videóban, bár ott sem értem, miért kell lapított képnek lennie. Gondolom ezeknél a megoldásoknál azért lesz mindenképp torzítás, mert az optika alapból torzított képet vetít egy kijelző képarányú négyszög alakú érzékelőre, és a görbe a gyári felvétel, az egyenes pedig egy a lencsét utánzó virtuális nagyító által létrehozott kép, ami hozzáad pixeleket, és el is vesz, és mivel ez csak a meglévő pixelekkel variálhat, a minőségéből veszít, mert kevesebb lesz az eredeti adat, de esztétikailag, és élvezhetőségileg, vagy informálódás szempontjából, pl. mi merre hány méter, az egyenes sokkal jobb. Szerintem az lenne a minimum, hogy az ilyen kameráknak az érzékelője nem csak felbontásban lenne nagyobb annyival, amennyivel a látószöge, hanem az érzékelő alakja is a képhez igazodik, és ezután már veszteség nélkül átalakíthatóak lennének a képek. Az, hogy a kép mondjuk nem minden esetben lenne négyszög pl. egy gömb felvételnél, az egy dolog. Ezt is ki lehetne nagyítani, vagy kicsinyíteni, hogy beleférjen, és lennének fekete sávok, amik így is szoktak lenni sok filmnél, csak máshogy helyezkednének el.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Új hozzászólás Aktív témák