Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lócitrom #23 üzenetére

    Értem mire gondolsz, ugyanakkor -legalább is az én játékaimmal- nem igazán tapasztaltam problémákat, alt-tab is faszán ment mindegyik alatt, KDE-s disztrón, nyílt AMD driverrel. Most már kb. másfél éve csak Linux alatt játszom, mindennel is. :)

    Egyébként még maga a Vulkan sem érte el azt a támogatottságot a játékfejlesztők körében, ahol a DirectX tart. Még mindig gyakori, hogy először azzal jön ki egy játék és utána kapja meg a Vulkan leképezőt.
    Szóval bizonyos szempontból megalkuvó a Steam a Proton bevetésével, de ugyanakkor ez kellett hozzá, hogy gaming platformmá váljon a Linux.

    Kicsit vicces, de a nem túl rég megjelent Interstellar Space: Genesis játék fejlesztőinek a Steam-en én magyaráztam el, hogy hogyan lehet Linux kompatibilissá tenni a játékukat, mert nem ismerték a protont, azt hitték h. azzal nekik úgy külön szupportálni kellene a Linuxos verziót is. Aztán elmondtam nekik miről szól a dolog, még segítettem is technikai részletek megoldásában a feltöltés kapcsán, így most azóta is lehet játszani a játékukkal Linux alatt, protonnal. Szóval win-win, mi kaptunk egy újabb játékot, ők meg több potenciális vevőt. :)

    Sonja: Wow, az érdekes lesz, bár eddig is gond nélkül ment a store. Mindegy, fejlesszék csak! :K

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lócitrom #27 üzenetére

    A leírtak alapján megtelik a ram, miközben nincs swap beállítva. Gyere át az egyik Linuxos topicba ezzel, kivizsgáljuk. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák