Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FunPro

    senior tag

    válasz Chaser #100 üzenetére

    Én nem voltam benne ebbe a buliban, sem a rokonság, sem pedig ismerős. Így csak mint külső szemlélő tudom vizsgálni a helyzetet.

    Én külső szemlélőként annyit láttam a dologból, hogy a bankok felajánlottak egy beszopatós hitelkonstrukciót, amit az ügyfelek 80%-a be is szopott.

    Azt nem tudom, hogy ez mennyire volt jogtalan húzás, mennyire volt lefedve az ő részükről a tájékoztatás, adtak-e a hitelkonstrukció mellé egy 800 oldalas paksamétát, hogy mi is az a devizahitel, mi is az a deviza, stb.

    Ha ezek a dolgok elmaradtak, akkor azt mondom, jogtalan. Ha ezek a dolgok megvoltak, a sok tudatlan meg beszopta, akkor ugyan szemét dolog, mert én a mai napig állítom, hogy a bank tisztában volt vele, hogy az xy deviza ennyit és annyit fog veszíteni az értékéből, viszont nem érzem úgy, hogy ez a dolog jogtalan.

    Viszont az állam így is beavatkozott a dologba, ezzel segítve (vagy nem, ahogy t72killer írta) azokon, akik tudatosan, vagy öntudatlanul beszálltak egy kvázi félkarú rablóba, ahol nem nyertek.

    Így viszont nem tudom, hogyha elon musk húz be ugyan ebbe a limbóba, akkor az miért számít kisebb rossznak, és rajta miért nem csattanhatna ugyanúgy az ostor, mint ahogy itthon a bankokon csattant.

    Elméletben, musk még rosszabb volt, mert amíg a bank elméletileg adott tájékoztatót, addig a musk inkább úgy sózta rá az emberekre a kutyapénzt, mint ahogy a parfümárusok a dolcsekábáná parfümöt a tesco parkolóba.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #100 üzenetére

    Egyébként igen, ha egy tag olyan ráhatással dumál rá valakit a kriptóra, ahogy a magyar bankrendszer a hitelre rászorulókat a chf-re terelte a svájci jegybank kifejezett, címzett figyelmeztetése ellenére, azt sztem elő kell venni kártérítés-ügyben. A valóságban nemigen lesz ilyen, egy reklám, Musk tweetjei igencsak messze vannak a lakást kereső fiatal család kényszerhelyzetét meglovagoló banktól. Bár tény, ha szabályozott piaci termékkel teszi ezt, akkor kopogtat nála a SEC. (ha jól rémlik, volt rá példa).

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • tomcat78

    őstag

    válasz Chaser #100 üzenetére

    Lehet sajnálni bárkit, aki bukik vagy bukott a crypton? Ment a szekér, ment az ész osztás.... Most meg.... Síri csend és hullaszag.
    Ha valaki úgy értékelte vagy értékeli, hogy ez a jóvő, hajrá! De az ilyen utólagos rinyálásnak semmi értelme. Ki a f@szt érdekel, hogy ki, mennyit bukott a saját hülyeségén? :F

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák