Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FunPro

    senior tag

    válasz vicze #83 üzenetére

    Viszont ez egy kicsit érdekes dolog, mert ha a twitter magáncég, önkényes szabályokkal, akkor a cégbíróság mi a viharért kezd el vizsgálódni a tweetek miatt?

    Maga a twitter igazából egy magán emberek által cenzúrázott hivatalos médiacsatorna.

    Ami addig a pontig rendben is lenne, ameddig úgy működne, mint mondjuk a tv csatorna híradói. Mert ugye, a kormánypárti médiacsatorna a jobb oldali bullshitet nyomatja, a nem kormánymédia meg a baloldali bullshitet nyomatja. A dolog nem úgy néz ki, hogy elkezdik nyomatni az ellenkező oldali bullshitet, aztán menet közben kivágják. Szimplán nem rakják be.

    A twitter utólag vágja ki a neki nem tetsző dolgokat, ami azért problémás, mert így már meg kéne indokolni, hogy amúgy x miért mondhat valamit, y meg miért nem? Ha y-nak megengedték, hogy regisztráljon, akkor y miért nem mondhatja ki, amit gondol, ha abban semmi jogsértő nincs? Ha nem regisztrálhat, miért diszkriminálják?

    Trump esetében sem az ő kálváriája a vicces, hanem az, hogy a kitiltása idején ő volt az amerikai elnök. Közben a tálibok naponta twittelték a hülyeségeiket.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    Az alap témához pedig, nem tudom miért lepődünk meg az ilyen pereken.

    Mármint, a devizahiteleseket szerintem a mai napig istápolja az állam, pedig ők sem követtek el kisebb hülyeséget, mint a kriptobefektetők.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Chaser #100 üzenetére

    Én nem voltam benne ebbe a buliban, sem a rokonság, sem pedig ismerős. Így csak mint külső szemlélő tudom vizsgálni a helyzetet.

    Én külső szemlélőként annyit láttam a dologból, hogy a bankok felajánlottak egy beszopatós hitelkonstrukciót, amit az ügyfelek 80%-a be is szopott.

    Azt nem tudom, hogy ez mennyire volt jogtalan húzás, mennyire volt lefedve az ő részükről a tájékoztatás, adtak-e a hitelkonstrukció mellé egy 800 oldalas paksamétát, hogy mi is az a devizahitel, mi is az a deviza, stb.

    Ha ezek a dolgok elmaradtak, akkor azt mondom, jogtalan. Ha ezek a dolgok megvoltak, a sok tudatlan meg beszopta, akkor ugyan szemét dolog, mert én a mai napig állítom, hogy a bank tisztában volt vele, hogy az xy deviza ennyit és annyit fog veszíteni az értékéből, viszont nem érzem úgy, hogy ez a dolog jogtalan.

    Viszont az állam így is beavatkozott a dologba, ezzel segítve (vagy nem, ahogy t72killer írta) azokon, akik tudatosan, vagy öntudatlanul beszálltak egy kvázi félkarú rablóba, ahol nem nyertek.

    Így viszont nem tudom, hogyha elon musk húz be ugyan ebbe a limbóba, akkor az miért számít kisebb rossznak, és rajta miért nem csattanhatna ugyanúgy az ostor, mint ahogy itthon a bankokon csattant.

    Elméletben, musk még rosszabb volt, mert amíg a bank elméletileg adott tájékoztatót, addig a musk inkább úgy sózta rá az emberekre a kutyapénzt, mint ahogy a parfümárusok a dolcsekábáná parfümöt a tesco parkolóba.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz dabadab #92 üzenetére

    Azt nem tudtam, hogy erre van külön hatóság. :B

    De ha ez így van, akkor is érdekes, mert ha a central parkban valaki pofán ver, hogy ugyan fogd mán be, akkor arra van jogi procedúra. Ha a twitter csinálja ugyanezt, arra meg nincs.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák