Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz speed471 #55 üzenetére

    "beállítási kínlódás mivel szóljatok ha tévedek de a intel gyártó oldalán fel van tüntetve hány mhz ig támogat egy adott proci!! Hiába a nyák támogatná a magasabb mhz-t ha a proci nem akkor nem fog magasabb mhz-n futni."

    Tévedsz. Az Intel oldalán nem feltétlen azok az adatok vannak feltüntetve, amire képes az adott hardwer, hanem amit az Intel szeretne, hogy te elhiggy. Egyszerű üzletpolitika ez, semmi más. Ha megnézted volna egyáltalán azt a videót, amit a Nwis86 linkelt, láthattad volna, hogy a húzott i3 mellett 3000MHz-n is üzemeltetik a RAM-ot. Neten is számtalan próbát/tesztet találni hasonló összeállítással. Nem volt véletlen, hogy amikor kiderült, nem K-s procikat is lehet simán tuningolni Z170-es lappal, az Intel egyből BIOS frissítésre kötelezte a a lapgyártókat. Az Intel ugyanis azt szeretné, hogy ha tuningolni akarsz, akkor minimum vegyél 6600K-t.

    Ezt a kínlódás dolgot meg tényleg nem értem. Ma már BIOS-ban 2 másodperc beállítani egy másik XMP profilt. Ez a nagy kínlódás?

    Nem tudom amúgy kit akarsz meggyőzni, kábé úgy jön le, mintha leginkább magadat ebben a "hülyeség/felesleges a tuning" témában. A tuning ilyen, ilyen volt mindig is. Kis utánajárást igényel, nem biztos, hogy minden flottul fog működni, lehet vissza kell venni az órajelből, hangosabb lesz a konfig stb. Cserébe viszont megéri, mert zéró, vagy kevés plusz költséggel (CPU hűtő) nagyobb teljesítményt lehet elérni. Valamit valamiért...Innentől kezdve mindenki döntse el maga, hogy az ő igényeinek mi éri meg jobban. Meg hogy mennyit bír a pénztárcája...ha lett volna proci hűtőm (10k kiadás), akkor én is jobban elgondolkoztam volna azon, hogy biztos kell-e nekem 63k-ért i5 6600...

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák